Bejegyzések közegészségügy címkével

Whistleblowing az EU-ban és Magyarországon
2020. december 18. Napi

Whistleblowing az EU-ban és Magyarországon

Dr. Bognár Alexandra, a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda szakértője ismerteti, hogy hogyan állunk jelenleg Európában és Magyarországon a visszaélés bejelentési rendszerekkel, mire jók ezek a rendszerek és mit mutat a közelmúlt tapasztalata, illetve az új EU irányelvre is kitér.

Koronavírussal kapcsolatos adatkezelési kérdések
2020. június 19. Világjogász Koronavírus

Koronavírussal kapcsolatos adatkezelési kérdések

Az Európai Adatvédelmi Testület (EDPB) 32. plenáris ülésén nyilatkozatot fogadott el a különböző koronavírus kontaktokat nyomon követő alkalmazások közötti adatmegosztásról, valamint a határok megnyitásáról kapcsolatos adatkezelések adatvédelmi aspektusairól. Az EDPB Moritz Körner EP-képvisel titkosítás és a GDPR 25. cikkének értelmezése tárgyában írt leveleire is válaszolt, illetve az Európai Könyvvizsgálói Felügyeleti Testületek Bizottságának (CEAOB) küldött levelében állást foglalt az amerikai Könyvelési Ellenőrző Bizottsággal (PCAOB) kötendő megállapodásokról.

A »közrendre jelentett veszély« fogalma
2020. március 9. Világjogász

A »közrendre jelentett veszély« fogalma

Bár a schengeni határellenőrzési kódex nem határozza meg a közrend fogalmát azonban (27) preambulumbekezdése kimondja, hogy „a közrend fogalma alapján előfeltétel, hogy a társadalom valamely alapvető érdekét fenyegető valódi, tényleges és kellően súlyos veszélyről legyen szó”.