A Közbeszerzési Hatóság a közforgásos gazdaságról jelentett meg füzetet


Megjelent a Zöld Közbeszerzési Füzetek 6. száma Körforgásos közbeszerzés címmel.

A Közbeszerzési Hatóság hosszú ideje elkötelezetten dolgozik azért, hogy a hazai közbeszerzési kultúrában is meghonosodjon és természetessé váljon a fenntartható szempontok figyelembevétele a közbeszerzési eljárások előkészítése és lefolytatása során. E cél elérése érdekében nagy hangsúlyt helyez a fenntarthatósági szempontok elterjesztésére és a fenntartható jó közbeszerzési gyakorlatok népszerűsítésére.

A fenntarthatósághoz szükséges szemléletváltás elősegítése érdekében a Hatóság tematikus zöld közbeszerzési füzeteket készít, a hatodik témája a körforgásos közbeszerzés. A kiadvány kizárólag online verzióban az alábbi linken érhető el:  https://fenntarthato.kozbeszerzes.hu/media/documents/kh-zoldfuzet-6-korforgasos-kozbeszerzes.pdf

Forrás: fenntarthato.kozbeszerzes.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. október 8.

Magyar jelentéstevő: romlik a jogállamiság Magyarországon

Romlik a jogállamiság helyzete Magyarországon Tineke Strik, az Európai Parlament új állandó magyar jelentéstevője szerint, aki kedden Strasbourgban a többi között a bírói függetlenség hiányát és a korrupció elharapózását vetette a magyar kormány szemére.

2024. október 8.

Az EUB új ítélete az árcsökkentés kommunikációjáról

Korábban tisztázatlan kérdésben adott iránymutatást az Európai Bíróság a fogyasztói árcsökkentés mértékének megjelölésére használható marketing megoldásokra vonatkozóan. A C-330/23 sz., Aldi Süd ügyben 2024. szeptember 26-án hozott kimondta: az árcsökkentés mértékének feltüntetésekor az előző 30 napban alkalmazott legalacsonyabb ár a viszonyítási pont, egyéb, annál magasabb árak nem jeleníthetőek meg az árcsökkentés mértékének hivatkozási alapjaként, derül ki Csépai Balázs, a DLA Piper Posztl, Nemescsói, Györfi-Tóth és Társai Ügyvédi Irodával együttműködésben álló önálló ügyvéd által készített összefoglalóból.

2024. október 8.

Vége a közösségi oldalak önkényének?

Az online platformok használata során – ideértve különösen a különböző közösségi és tartalommegosztó oldalakat – a felhasználók gyakran szembesülhettek azzal, hogy egy-egy bejegyzésük, hozzászólásuk, de akár a profiljuk is anélkül került korlátozásra vagy törlésre, hogy az érintett szolgáltató ezirányú döntését indokolta volna. A szolgáltatók – egységes jogi szabályrendszer hiányában – ilyen esetekben legfeljebb annyit tettek, hogy döntésük indokolásaként általános jelleggel hívták fel felhasználási feltételeik megsértését. Ez már Magyarországon is megváltozhat az Online Platform Vitarendező Tanács létrehozása következtében? De hogy mi is ez a lehetőség, azt dr. Hegedűs Eszter, a Jaczkovics Ügyvédi Iroda szakértője foglalta össze.