Hamarosan a kisebb cégeknek is foglalkozniuk kell a whistleblowinggal
A cég belső szervezetét érintő visszaélés-bejelentő rendszert a minimum 50 fő munkavállalót alkalmazó társaságoknál is be kell vezetni.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az OBH összefoglalta a közigazgatási és munkaügyi perekben eljáró törvényszékek működési rendjének változásait.
A közigazgatási és munkaügyi bíráskodás fórumrendszere 2020. április 1. napjával megváltozott. A témában készült OBH tájékoztatót IDE kattintva érheti el.
A rendkívüli törvénykezési szünet megszűnt, azonban a koronavírus járvány miatt kihirdetett veszélyhelyzet más ügyszakokhoz hasonlóan az immár elkülönülten működő közigazgatási és munkaügyi bíráskodást is érintette, és az általános eljárási rendtől eltérő szabályok érvényesülnek.
A közigazgatási bírósági eljárásokban – többek között – a veszélyhelyzet idejére vonatkozó rendelkezés, hogy a beadványok személyesen a bírósági kezelőirodán nem adhatók be, helyette azokat a bíróság bejáratánál lévő, zárt gyűjtőszekrényben lehet elhelyezni. A veszélyhelyzet ideje alatt továbbá fő szabállyá vált a tárgyaláson kívüli eljárás.
Hasonló változások léptek életbe a munkaügyi bírósági eljárásokban is, ahol például a keresetlevelet, a keresetet tartalmazó iratot, a viszontkereset-levelet, a beszámítást tartalmazó iratot és az írásbeli ellenkérelmet a jogi képviselő nélkül eljáró fél a jogszabályban előírt nyomtatvány alkalmazása nélkül is előterjesztheti, továbbá a perfelvételt a perfelvételi tárgyalás mellőzésével kell lefolytatni.
A veszélyhelyzet idején alkalmazandó eltérő rendelkezésekről részletesen a közigazgatási bírósági eljárások vonatkozásában ide kattintva, míg a munkaügyi bírósági eljárásokat érintően ide kattintva tájékozódhat.
A cég belső szervezetét érintő visszaélés-bejelentő rendszert a minimum 50 fő munkavállalót alkalmazó társaságoknál is be kell vezetni.
Megalapozott és időszerű ítélkezés folyt tavaly a Szegedi Törvényszéken és Szegedi Ítélőtáblán – jelentette ki Senyei György.
A gyógynövényes hevítőrudak, a nikotintartalomtól függetlenül, kizárólag dohányboltban forgalmazható termékké válnak a tervek szerint – közölte a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!