Az uniós tagállamok zöld utat adtak a brexit-megállapodásnak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Mind a 27 uniós tagállam támogatja az Európai Unió és az Egyesült Királyság közötti kereskedelmi kapcsolatokról, múlt csütörtökön létrejött megállapodást, és annak ideiglenes alkalmazását január 1-től.

A megállapodást az Európai Parlamentnek (EP) is jóvá kell hagynia, ami már csak az új évben lesz lehetséges. A brit törvényhozás pedig szerdán tervezi ratifikálni az egyezményt. Az unió képviselő-testülete viszont csak február végén fog dönteni.

Michael Gove brit kabinetminiszter arról beszélt, hogy a brit vállalkozások nagy része már felkészült a legrosszabbra, a vámügyek intézésére. Az ágazat megszervezte önmagát. Egy friss felmérés szerint négyszeresére nőtt azon cégek száma, amelyek képesek egyedül intézni a vámeljárásokat. Ezzel együtt fel kell készülni a zökkenőkre. „A kormány kész segíteni az üzleti élet szereplőinek a rögös úton” – mondta.

Az Egyesült Királyság 2020. január 31-én lépett ki az Európai Unióból. Távozásának napján december 31-ig tartó átmeneti időszak kezdődött, hogy legyen idő a megállapodásra a kétoldalú viszonyrendszer feltételeiről.

(hu.euronews.com)




Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.