Bírósági e-ügyintézési szolgáltatások


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az elektronikus ügyintézési szolgáltatások köre 2020. január 1-jétől tovább bővült. Az új Ügyfél Iratbetekintő Rendszer (a továbbiakban: ÜIR) ugyanis lehetővé teszi, hogy a 2020.január 1. után elsőfokon indult ügyek e-aktáját, azaz az ügy alapadatait, illetve az ügyben keletkezett iratokat az ügyfelek online, akár otthonról, ingyenesen, a nap 0-24 órájában megtekinthessék.

Ennek előfeltétele többek között Ügyfélkapu regisztráció és e-személyigazolvány, továbbá a felhasználói feltételek elfogadása és a benyújtott online betekintési kérelem bíróság általi jóváhagyása.

Ez a rendszer azonban csak egy a bíróságok e-ügyintézési szolgáltatása közül, IDE kattintva az ügyfél iratbetekintő rendszer használatának részletein túl olyan további elektronikai megoldásokról tudakozódhat, mint például a Bírósági Fizetési Portál, az Bírósági Elektronikus Tájékoztatási és Figyelmeztető Rendszer vagy az eljárás időtartam kalkulátor.
E tartalmak a birosag.hu honlap kezdőlapjáról is egy kattintással elérhetőek az alábbi felületen.

Az ÜIR rendszer nem azonos a Bírósági Elektronikus Tájékoztatási és Figyelmeztető Rendszerrel, mely utóbbi a peres felek és képviselőjük részére – előzetes kérelmükre, külön regisztrációt követően – az ügyek egyes lajstromadatairól ad tájékoztatást, illetve küld sms vagy e-mail értesítést a legfontosabb eljárási cselekeményekről.

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.