Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A Kiberbűnézés Elleni Egyezmény Tanácsa, amely a Budapesti Kiberbűnözés Elleni Egyezményt aláíró tagállamok képviselőiből áll, tegnap elfogadott ajánlásában szorgalmazta, hogy nyilvánítsák bűncselekménnyé, ezáltal pedig büntetőjogilag üldözzék, a választások informatikai eszközökkel való befolyásolását.
A választásokba rosszindulatú számítógépes tevékenységgel való beavatkozás, amely a választási informatikai rendszereket és a választási adatokat és a kampányt is érinti, így nem biztosítható a választás szabadsága, illetve a tisztességes és tiszta eszközökkel való részvétel, amely a demokráciába vetett bizalmat is befolyásolhatja.
A választásokba való számítógépes beavatkozás 2016 óta egyre nagyobb teret nyert és gyakran téves információkon alapuló, félrevezető kampányokat hozott magával.
A Budapesti Kiberbűnözés Elleni Egyezmény aláírói úgy foglaltak állást, hogy az ilyen eseteket alaposabban ki kell vizsgálni és büntetőjogi eszközökkel kell üldözni. „Egy hatékony büntetőjogi szankció alkalmas arra, hogy generál preventív jelleggel visszatartsa az esetleges választásokba való beavatkozástól és az információk felhasználásával biztosítani lehet a választások lebonyolítását.”
Az ajánlás ismét megerősítette, hogy a Budapesti Kiberbűnözés Elleni Egyezmény továbbra is a leghatékonyabb nemzetközi megállapodás a kiberbűnözésre vonatkozóan, amely veszélyt jelent az emberi jogokra, a demokráciára és az online világban fennálló joguralomra.
(coe.int)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!