Digitáliskompetencia-kutatás gyakorló jogászok körében – töltse ki kérdőívünket!


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A technológia villámszerű fejlődése akaratunk ellenére beférkőzik életünk valamennyi apró szegletébe, s észrevétlenül alakítja át a mindennapok folyamatait. A „digitális forradalom” ujjlenyomata a különböző társadalomtudományok területén – így a jogon is – egyre hangsúlyosabban érzékelhető, elég csak az elektronikusan végezhető procedúrák (cégeljárás, távmeghallgatás a polgári és büntetőperekben), illetve a modernizáció következtében felszínre kerülő, új kérdéskörök (például a robotika, valamint a kibertér jogi értékelése) egyre növekvő volumenére gondolni. Cseppet sem meglepő, hogy a XXI. századi jogász definíciójába immáron egyre inkább beletartozik…

A technológia villámszerű fejlődése akaratunk ellenére beférkőzik életünk valamennyi apró szegletébe, s észrevétlenül alakítja át a mindennapok folyamatait. A „digitális forradalom” ujjlenyomata a különböző társadalomtudományok területén – így a jogon isegyre hangsúlyosabban érzékelhető, elég csak az elektronikusan végezhető procedúrák (cégeljárás, távmeghallgatás a polgári és büntetőperekben), illetve a modernizáció következtében felszínre kerülő, új kérdéskörök (például a robotika, valamint a kibertér jogi értékelése) egyre növekvő volumenére gondolni. Cseppet sem meglepő, hogy a XXI. századi jogász definíciójába immáron egyre inkább beletartozik a korszerű digitális ismeretek magabiztos alkalmazásának képessége is.

Erre a megközelítésre alapozva, a Szegedi Tudományegyetem a Wolters Kluwer Hungary Kft.-vel közösen egy olyan vállalkozásba fogott, melynek célja feltérképezni a hazai gyakorló jogászok digitális kompetenciájának aktuális nívóját.

A kutatás sikerességéhez Ön is hozzájárulhat, amennyiben anonim módon kitölti a vizsgálathoz kapcsolódó kérdőívet. A 30 kérdésre adott válaszaiból szemléletes képet kaphat saját technológiai jártasságáról, az adatok összegzését követően megszülető országos eredményeket pedig ezen az oldalon publikálni fogjuk.

Mindezeken felül szeretnénk „kézzel foghatóbb” formában is meghálálni támogatóink segítségét. A kérdőív befejeztével valamennyi kitöltő ajándékként hozzájut a Polgári Jog folyóirat legérdekesebb cikkeiből készített válogatásunkhoz!

Bízunk benne, hogy idejéből megtisztel Bennünket 10 perccel, elősegítve a kutatás hatékony lefolytatását!

A kérdőív eléréséhez kérjük, kattintson ide! >>


Kapcsolódó cikkek

2024. május 2.

NMHH: továbbra is az InfoRádió szólhat a Budapest 88,1 MHz-es frekvencián

Egyedüli pályázóként az InfoRádió Kft. nyerte meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa (NMHH) által a Budapest 88,1 MHz-es frekvencia használatára kiírt rádiós pályázatot, így a médiaszolgáltató szeptember 1-je után is folytathatja működését – közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága.

2024. május 2.

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát az amerikai Getty Múzeumban tárolt szoborra

Az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) csütörtöki ítélete megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt, i.e. 4. századból származó görög bronzszobrot, amelyet az olasz hatóságok szerint illegálisan vittek ki az országból – közölte a strasbourgi székhelyű szervezet.

2024. május 2.

Több évre visszamenőleg fizet jogdíjakat az előadóknak az EJI

A most lezárt jogosultkutatás során az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület (EJI) csaknem 210 millió forint, 2016 és 2022 között beszedett jogdíj jogosultját azonosította be és fizette ki pótlólag. Az EJI folytatja a tavaly beszedett jogdíjak felosztását is.