Moratórium jön az Airbnb-lakások regisztrációjában
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Átvette újabb hat évre szóló megbízatását dr. Kónya István, a Kúria elnökhelyettese. Az oklevelet dr. Áder János Magyarország köztársasági elnöke nyújtotta át a Sándor Palotában.
A Kúria elnökhelyettese a törvényi szabályozás értelmében a Kúria elnökét teljes jogkörrel helyettesíti, és több egyéb hatáskörébe utalt igazgatási feladatot is ellát.
Dr. Kónya István 1954. február 20-án született Budapesten. Jogi egyetemi diplomáját 1979-ben szerezte az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán “cum laude” minősítéssel. 1981-ben tett bírói – ügyészi szakvizsát. Ugyanettől az évtől a Szegedi Katonai Bíróság ítélőbírója.
Legfelsőbb bírósági bíróvá 1991-ben nevezték ki. 2002-től a Büntető Kollégium vezetője. Kúria elnökhelyettesi kinevezését 2012. augusztus 1-én vehette át. Több bizottságnak, munkabizottságnak, jogi tátsaságnak és egyesületnek tagja. Részt vesz jogász hallgatók képzésében, szakvizsga bizottsági elnök, számos tanulmány, könyv, publikáció szerzője. Kiemelkedő érdemeket szerzett több büntetőjogi törvény kodifikációja során, részt vett a többi között az új büntetőeljárási kódex megalkotásában. Dr. Kónya István a Büntető Kollégium szóvivői tisztségét is ellátja.
Előző elnökhelyettesi mandátuma ebben az évben járt le. A Kúria Teljes Ülése július 2-án kimagasló többséggel támogatta dr. Kónya István pályázatát.
(lb.hu)
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.
A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!