MÜK határozat az elektronikus azonosítás eszközeiről


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A MÜK elnöke négy szoftvert auditált, amelyekkel biztonságosan végezhető az elektronikus ügyfél-azonosítás.

A Magyar Ügyvédi Kamara elnöke 2019. július 31. napján közzétett határozatában döntött az elektronikus ügyfél-azonosításhoz használható szoftverekről.

A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2017. évi LIII. törvényben és az Európai Unió és az ENSZ Biztonsági Tanácsa által elrendelt pénzügyi és vagyoni korlátozó intézkedések végrehajtásáról szóló 2017. évi LII. törvényben meghatározott kötelezettségek teljesítéséről szóló 10/2019. (VI. 24.) MÜK szabályzat 5.6. pontja szerinti hatáskörében eljárva a MÜK elnöke

  • a Skype szoftver bármely operációs rendszerre kiadott, 8.50.0.38 vagy újabb verzióját,
  • a Skype for Business szoftver bármely operációs rendszerre kiadott, 16.0.4795.1000 vagy újabb verzióját,
  • a Microsoft Teams szoftver Windows és macOS operációs rendszerre kiadott 1.2.00.4664 vagy újabb verzióját, az iOS operációs rendszerre kiadott 1.0.80 vagy újabb verzióját, az Android operációs rendszerre kiadott 1416/1.0.0.2019071503 vagy újabb verzióját,
  • a bluejeans.com honlapon keresztül elérhető videotelefon-szolgáltatást,

mint elektronikus hírközlő eszközöket auditálta.

Az auditálás a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2017. évi LIII. törvényben és az Európai Unió és az ENSZ Biztonsági Tanácsa által elrendelt pénzügyi és vagyoni korlátozó intézkedések végrehajtásáról szóló 2017. évi LII. törvényben meghatározott kötelezettségek teljesítéséről szóló 10/2019 (VI.24.) MÜK szabályzattal együtt lépett hatályba.

(magyarugyvedikamara.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 6.

Az Európai Bizottság kész lezárni a Lengyelországgal szemben indított 7-es cikk szerinti eljárást

Az Európai Bizottság véglegesítette elemzését a jogállamiság lengyelországi helyzetéről az Európai Unióról szóló szerződés 7-es cikke szerinti eljárással összefüggésben, és úgy ítélte meg, hogy Lengyelországban már nem áll fenn egyértelműen a jogállamiság súlyos megsértésének veszélye, ezért kezdeményezni kívánja az eljárás lezárását – tájékoztatott az uniós bizottság hétfőn.