Nigériai csalóknak segítettek, pénzmosás a vád


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Pénzmosás miatt emeltek vádat egy hódmezővásárhelyi férfi és négy társa ellen, akik nigériai megbízójuknak külföldi cégektől kicsalt összegek eltüntetéséhez nyújtottak segítséget – tájékoztatott a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője.

Szanka Ferenc közölte, hogy a hódmezővásárhelyi férfit üzletszerűen, különösen nagy értékre, folytatólagosan elkövetett pénzmosás bűntettével vádolják.

A férfi a vádirat szerint nigériai megbízója kérésére 2017 nyarán alig két hónap alatt hat magyarországi pénzintézetnél nyitott bankszámlát Szegeden és Hódmezővásárhelyen. A vádlott a számlák hozzáférési kódjait átadta megbízójának, ezért 360 ezer forintot kapott.

A bankszámlákra olyan összegek érkeztek, amelyeket jellemzően dél-koreai, ausztrál, német és kolumbiai cégek utaltak át, miután a csalók megtévesztő e-mail üzenetüket küldtek nekik arról, hogy a korábbi üzleti partnerük bankszámlaszáma megváltozott, és a jövőbeni üzletek ellenértékét a vádlottak által nyitott bankszámlákra kérik átutalni. A beérkező összegeket ezután olasz, angol, cseh bankszámlákra továbbították, követhetetlenné téve így a pénz útját.

A hódmezővásárhelyi férfi mintegy 60 millió forint megszerzésében vett részt, emellett jó üzleti ajánlat ígéretével megkereste barátait is, és felkínálta nekik, hogy amennyiben saját nevükkel és adataikkal bankszámlát nyitnak a megbízóknak, akkor számlanyitásonként 30-50 ezer forintot kapnak. A férfi közreműködésével beszervezett további négy vádlott további 10 millió forint tisztára mosásában vett részt – tudatta a csoportvezető ügyész.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 15.

Hová lehet fordulni, ha a szolgáltató korlátozza vagy törli a közösségi profilt?

Az online platformok használatakor – ideértve a közösségi és tartalommegosztó oldalakat – a felhasználók gyakran szembesülnek egy-egy bejegyzésük, hozzászólásuk törlésével, de akár a profiljuk korlátozásával is anélkül, hogy az érintett szolgáltató a döntését indokolta volna. Augusztus óta ilyen esetben egy peren kívüli vitarendezésre létrehozott, szakmailag független testülethez, az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) lehet fordulni.

2024. október 15.

„Halaszthatatlan a bírák és az igazságügyi alkalmazottak bérének rendezése!”

A címben szereplő állásfoglalásukat alátámasztó adatokat és tényeket mutattak be a Fővárosi Törvényszék vezetői azon a háttérbeszélgetésen, amelyet 2024. október 14-én tartottak Budapesten. A rendezvényen a bíróságok működését napjainkban leginkább érintő kérdésekről beszéltek a megszólalók: röviden ismertették az ítélkező tevékenységet alapvetően befolyásoló jogszabályváltozásokat, majd szó esett az igazságügyi alkalmazottak nagyarányú elvándorlásának okairól és következményeiről.