Nigériai csalóknak segítettek, pénzmosás a vád


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Pénzmosás miatt emeltek vádat egy hódmezővásárhelyi férfi és négy társa ellen, akik nigériai megbízójuknak külföldi cégektől kicsalt összegek eltüntetéséhez nyújtottak segítséget – tájékoztatott a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője.

Szanka Ferenc közölte, hogy a hódmezővásárhelyi férfit üzletszerűen, különösen nagy értékre, folytatólagosan elkövetett pénzmosás bűntettével vádolják.

A férfi a vádirat szerint nigériai megbízója kérésére 2017 nyarán alig két hónap alatt hat magyarországi pénzintézetnél nyitott bankszámlát Szegeden és Hódmezővásárhelyen. A vádlott a számlák hozzáférési kódjait átadta megbízójának, ezért 360 ezer forintot kapott.

A bankszámlákra olyan összegek érkeztek, amelyeket jellemzően dél-koreai, ausztrál, német és kolumbiai cégek utaltak át, miután a csalók megtévesztő e-mail üzenetüket küldtek nekik arról, hogy a korábbi üzleti partnerük bankszámlaszáma megváltozott, és a jövőbeni üzletek ellenértékét a vádlottak által nyitott bankszámlákra kérik átutalni. A beérkező összegeket ezután olasz, angol, cseh bankszámlákra továbbították, követhetetlenné téve így a pénz útját.

A hódmezővásárhelyi férfi mintegy 60 millió forint megszerzésében vett részt, emellett jó üzleti ajánlat ígéretével megkereste barátait is, és felkínálta nekik, hogy amennyiben saját nevükkel és adataikkal bankszámlát nyitnak a megbízóknak, akkor számlanyitásonként 30-50 ezer forintot kapnak. A férfi közreműködésével beszervezett további négy vádlott további 10 millió forint tisztára mosásában vett részt – tudatta a csoportvezető ügyész.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága