Iparjog-védelmi szakvizsga


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy IM rendelet részletesen meghatározza a szellemi tulajdon-védelmi képesítés megszerzésének szabályait. A tandíj  kérelemre elengedhető.


 

A 1/2015. (I. 22.) IM rendelet szerint a   közép- és felsőfokú iparjogvédelmi képesítés, valamint alap- és középfokú szerzői jogi képesítést a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala   által szervezett tanfolyam elvégzését követően, a Hivatal által szervezett szakvizsga letételével szerezhető. A Hivatal gondoskodik a tanfolyamok lebonyolításának technikai feltételeiről, valamint az oktatóknak a szellemitulajdon-védelmi szakértelemmel vagy a szellemi tulajdon védelmével kapcsolatos tevékenységi területen szakismerettel rendelkező személyek közül történő felkéréséről.

Alap- és középfokú tanfolyamra az jelentkezhet, aki legalább középfokú iskolai végzettséggel rendelkezik. Felsőfokú iparjogvédelmi tanfolyamra az jelentkezhet, aki felsőfokú iskolai végzettséggel rendelkezik; vagy felsőoktatási intézményben felsőfokú végzettségi szintet biztosító mesterképzésben vesz részt.

A tanfolyamra a Hivatalnál kell jelentkezni kitöltött jelentkezési lap, továbbá a megfelelő  végzettséget vagy jogviszonyt igazoló okiratok benyújtásával.

 Az alapfokú tanfolyamok díja 30 000 forint, amelyet a tanfolyam kezdetéig kell megfizetni.

  A középfokú tanfolyamok díja 80 000 forint, amelyet a tanfolyam kezdetéig kell megfizetni.

  A felsőfokú iparjogvédelmi tanfolyam díja 360 000 forint, amelyet három egyenlő részletben − a tanfolyam kezdetén, 90 befejezett tanórát követően és 180 befejezett tanórát követően − kell megfizetni.

  A Hivatal elnöke a díj megfizetése alól kérelemre felmentést adhat azon résztvevők számára, akik a tanfolyam megkezdésekor – felsőfokú iparjogvédelmi tanfolyam esetében a tanfolyam megkezdésekor, továbbá a befejezett 90 és 180 tanórát követően fizetendő következő díjrészlet esedékességekor – közszolgálati, kormányzati szolgálati vagy közalkalmazotti jogviszonyban, szolgálati viszonyban, köztestülettel vagy nonprofit gazdasági társasággal munkaviszonyban állnak, és a munkakörükből fakadó feladatok ellátásához szükségesek az adott tanfolyam keretében elsajátítható szellemitulajdon-védelmi ismeretek.

 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 26.

Így választ jogi adatbázist egy nagy ügyvédi iroda

A DLA Piper magyarországi csapata 1988 óta nyújt jogi szolgáltatásokat hazai és nemzetközi ügyfelei részére, jelenleg az egyik legnagyobb hazai ügyvédi iroda. Mi alapján választ egy ekkora ügyvédi iroda jogi adatbázist? Milyen szempontokat vesznek figyelembe, milyen funkciókat tartanak fontosnak a napi munkavégzés során? Erről beszélgettünk az ügyvédi iroda munkatársával.