Ptk. és Pp. a változások tükrében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A jogalkotó több olyan jogszabályon is dolgozik, amely alapvetően érinti a polgári jog területét. A május 11-12. között megrendezésre kerülő II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia fórumot teremt ezen témáknak, így szó lesz a készülő polgári perrendtartásról és a megújuló végrehajtásról egyaránt. A rendezvény apropóján dr. Tordai Ildikó ügyvéddel, visszatérő résztvevővel beszélgettünk a tavalyi konferencia tapasztalatairól és az idei programmal kapcsolatos várakozásairól.


2015-ben rendezték meg első alkalommal a konferenciát, melynek résztvevője volt. Mi vonzotta leginkább a programban, miért választotta ezt a rendezvényt a szakmai konferenciák sorából?

Az elmúlt évben nagyon megörültem, amikor találkoztam az új polgári törvénykönyvvel foglalkozó konferencia tematikájával. Gyakorló jogászként mindig is célom, hogy az elméleti felkészültségemet legalábbis szinten tartsam és a joggyakorlattal kapcsolatos ismereteimet is bővítsem. Úgy gondoltam, hogy ez a konferencia  mindkét kívánságomat teljesíteni fogja.

Mi tetszett Önnek legjobban a tavalyi rendezvényen? Melyik előadás, szekció volt a legérdekesebb?

A legjobban az tetszett, hogy a konferencia a legszebb reményeimen is túltett: Az előadók a szakmai legkíválóbbjai voltak, elméleti és gyakorlati szakemberek egyaránt.Számomra a személyiségi joggal, a sérelemdíjjal kapcsolatos előadások voltak a legérdekesebbek, de persze ez nagyon szubjektív megjegyzés, nehéz volna objektív sorrendet felállítani a kitűnő előadások között. A szemináriumokat illetően nehéz volt a választás, szívem szerint valamennyin részt vettem volna.

Miért döntött úgy, hogy újra részt vesz a konferencián?

Már az elmúlt évben eldöntöttem, hogy az idén is részt veszek a konferencián, s már előre jelzem, hogy a jövőre nézve is ez a szándékom. Egyfajta kellemes tradíciót teremtek a magam számára, az igényes előadások, a profi szervezés és a kellemes környezet gondolom másokat is örömmel tölt el.

Az idei tematikából mi fogta meg Önt a leginkább? Tudja már melyik szemináriumot fogja választani?

Az idei tematikát illetően talán a polgári perrendtartással kapcsolatos plenáris előadást várom a legjobban. A szemináriumokat illetően megint bajban leszek a sok érdekes program miatt, de most úgy gondolom, mindenképpen a joggyakorlattal kapcsolatos témájúakat választom majd.

Miért ajánlaná másnak is a részvételt?

Az a véleményem, hogy minden gyakorló jogász számára elengedhetetlenül fontos, hogy soha ne adja fel azt az igényt, hogy a tudása mindig naprakész legyen, hogy folyamatosan képezze magát.  Biztos vagyok benne, hogy ez a konferencia kitűnő lehetőség erre.    

II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia

2016. május 11-12. között kerül megrendezés a II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia, melynek fő témái között az új Ptk. gyakorlata, valamint az új polgári perrendtartás szerepel.

Napijeggyel a részvétel mindössze 39.990 Ft+ áfa!

Részletes program és jelentkezés >>

Dr. Tordai Ildikó

Gyakorló jogászként polgári, majd munkaügyi bíróként tevékenykedtem. Nagyon szerettem a bírói hivatást, az azzal együttjáró szakmai elmélyültséget. A változatosság azonban mindig vonzott, egy ideig csak a bíróságokat váltogattam, majd foglalkozást is váltottam, bíróból ügyvéd lettem. Ügyvédnek lenni is fantasztikus, szabadabb és mozgékonyabb szerintem, mint a bíráskodás. Érdemes mindkettőt kipróbálni, örülök, hogy számomra ez megadatott. Ügyvédként a leginkább vonzónak találom a sikert, az örömöt, amelyet egy nyertes perben az ítélet kihirdetésekor érezhetünk. Némelyek talán úgy gondolják, hogy a siker szerencse kérdése. Mi ügyvédek tudjuk, hogy ez nem igaz, valójában a siker kemény munka eredménye. A szakma által megkövetelt profizmus szerencsére kellemes módszerekkel is elérhető, mint pl. egy konferencián való részvétel, amely üde színfolt lehet  „harcos” életünkben.                


Kapcsolódó cikkek