A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az Európai Unió nem tárgyalja újra az Európai Unió és az Egyesült Királyság által is megerősített, a brit EU-tagság megszűnéséről (Brexit) szóló megállapodáshoz kapcsolódó észak-írországi protokollt, és ragaszkodik annak végrehajtásához – jelentette ki Maros Sefcovic, az Európai Bizottság intézményközi kapcsolatokért felelős tagja.
Maros Sefcovic arra reagált, hogy David Frost, a brit kormány Brexit-ügyi államtitkára szerdai nyilatkozatában közölte: London szerint működésképtelennek bizonyult és ezért jelentős módosításokra szorul a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréhez kapcsolódó észak-írországi protokoll. Leszögezte: Nagy-Britannia szerint a protokollnak több olyan alapvető célkitűzése van, amely nem teljesíthető, ezért új megközelítésre van szükség tárgyalások útján.
Az uniós biztos közleményében kiemelte, a Brexit-megállapodásnak az Írországról és Észak-Írországról szóló jegyzőkönyve célja, hogy tiszteletben tartva az Ír-sziget fegyveres konfliktusainak évtizedeit 1998-ban lezáró úgynevezett nagypénteki megállapodást fenntartsa a békét, a stabilitást, és a jólétet Észak-Írországban. El kívánja kerülni a kemény határt az Ír-szigeten, miközben megőrzi az EU egységes piacának egységét – mondta.
„E célok elérése érdekében a jegyzőkönyvet végre kell hajtani. A nemzetközi jogi kötelezettségek tiszteletben tartása kiemelt fontosságú” – fogalmazott.
Kijelentette: az Európai Bizottság kész folytatni a párbeszédet és megoldásokat találni Londonnal az Ír-szigetre vonatkozó vámszabályokra vonatokozóan, az észak-írországi protokollt azonban nem tárgyalja újra. Megoldásokat a protokoll keretein belül kell elérni, nem annak megváltoztatásával – húzta alá.
London és az EU egyre élesebb vitája abból ered, hogy a Brexit-megállapodáshoz fűzött 64 oldalas észak-írországi protokoll alapján Észak-Írország a Brexit után is harmonizált viszonyrendszerben maradt az Európai Unió egységes belső piacával és vámuniójával. A Brexit-tárgyalások során is az egyik elsődleges szempont volt egy olyan megoldás elérése, amely kizárja a határellenőrzés visszaállítását.
David Frost szerdai nyilatkozata szerint London kész végrehajtani az EU vámjogi előírásait az Észak-Írország érintésével Írországba irányuló áruforgalomban, de biztosítani kell azoknak az áruknak a csaknem teljesen szabad áramlását, amelyek Észak-Írországban maradnak.
A Brexit-ügyi államtitkár szerint fontos szempont annak biztosítása is, hogy az észak-írországi protokoll betartatásába az uniós intézményeknek, köztük az EU bíróságának végső soron ne legyen beleszólásuk.
A brit kormány minderről összeállított és szerdán az EU elé terjesztett egy 28 oldalas javaslatcsomagot is.
(MTI)
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!