A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Belgiumban ezentúl nem kereshetik munkaidőn túl a beosztottaikat a főnökök a közszférában. Az uniós szakszervezetek Európa-szerte hasonló törvényeket szeretnének, és a távmunkát is szigorúbban szabályoznák.
A munkahelytől való elszakadás joga több százezer belga közalkalmazott számára vált valósággá február elsejétől. Őket ezentúl munkaidőn túl csak vészhelyzetben keresheti a felettesük. A szakszervezetek szerint egész Európában hasonló normákra lenne szükség azért, hogy biztosítsák a munkavállalók jogát a kikapcsolódáshoz.
„Korábban elmulasztottuk a lehetőséget arra, hogy alkalmazkodjunk a digitalizáció jelentette kihíváshoz. Nem tudtunk válaszolni a kihívásokra.
Szerintem az innovációkat az emberek igényeihez kell igazítani, és az Európai Uniónak épp a munkavállalók jogait illetően kellene előre lépnie és eredményeket elérnie – mondta az Európai Szakszervezeti Szövetség szakértője, Isabelle Schomann.
Tavaly az Európai Parlament képviselői javaslatot tettek egy hasonló európai jogszabályra, amellyel tisztázhatnák a munkaidő-szabályokat és a távmunka feltételeit is. A magánszektor szerint azonban nincs szükség újabb jogszabályokra, inkább a cégekre kellene bízni az ügyet.
„Szerintem a leginkább a munkaadó és az alkalmazott közötti párbeszéddel lehet tisztázni ezeket a helyzeteket. Nagyon fontos, hogy erősen fókuszáljanak a megoldásokra a cégek szintjén, hiszen mindenhol szükség van a rugalmasságra és az egyéni megoldásokra” – mondta a munkaadókat tömörítő Business Europe szakértője, Maxime Cerutti.
A kutatások szerint a távmunkában dolgozók kétszer olyan gyakorisággal túlóráznak, mint az irodai dolgozók. Ezért sokan kérik a távmunka szabályainak tisztázását.
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!