Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Ismerje meg a mögötte álló fejlesztést és munkafolyamatot!
Az ügyfelek november óta új, többszintű pertárgykeresőt használhatnak a Jogtár Döntvénykeresőjében, valamint a találati listában is tovább szűkíthetik az adott listát a baloldalon található hierarchikus pertárgy filterrel.
A fejlesztés mögött komoly, a mesterséges intelligencián és a gépi tanuláson (ún. machine learning) alapuló kutató-fejlesztő munka áll, amit a Wolters Kluwer Hungary Kft. partnerével, a Montana Tudásmenedzsment Kft.-vel közösen alkotott meg.
Azért, hogy a téma iránt érdeklődő olvasók, illetve a felhasználók betekintést nyerjenek a munkafolyamatba, és bővíthessék a legalteches tudásukat, az alkotók cikksorozat keretében dolgozták fel az egyes lépéseket, melyek az alábbi cikkekben ismerhetők meg:
Az első a részben a főbb problémákat vázolták fel: Új fejlesztés a Jogtáron: mesterséges intelligencia segít a bírósági határozatok kategorizálásában
A második részben a kategorizáláshoz használt címkerendszer kialakításának fő lépéseit, módszereit mutatták be: Jogtár újdonság: gépi tanuláson alapuló hierarchikus kategóriarendszer a BHGY-k keresésében
A harmadik, befejező részben pedig a fejlesztéshez használt gépi tanulási modellek legfőbb eredményeit prezentálták részletes magyarázatokkal: Bírósági határozatok és mesterséges intelligencia a Jogtáron – A hierarchikus címkéző gépi tanulási modellek legfőbb eredményei
A Jogtár oldalán a Döntvénykeresőben az anonimizált bírósági határozatok, azaz a BHGY-k keresését már a megújult, többszintű pertárgykeresővel végezhetik a felhasználók.
A pertárgyak listája szerkesztett, ebben a formában csak a Jogtáron érhető el.
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!