
Új Pertárgykereső került ki a Jogtárra
Ismerje meg a mögötte álló fejlesztést és munkafolyamatot!
Ismerje meg a mögötte álló fejlesztést és munkafolyamatot!
Jogtár újdonság: gépi tanuláson alapuló hierarchikus címkéző algoritmust fejlesztett közösen a WK Hungary és a Montana szakértői csapata, melynek eredményei e cikksorozat keretében ismerhetőek meg, a Jogtár felhasználók pedig már a felületen is használhatják az újfajta pertárgy keresőt.
Mi köze az anonimizált bírósági határozatoknak a kék nyakkendős emberekhez? Hogyan tanul az algoritmus, és milyen módszereket használt a Döntvénytár fejlesztői csapata a legújabb keresési lehetőség bevezetéséhez? Most beláthatnak a kulisszák mögé az olvasók: így készült a Jogtár legfrissebb fejlesztése.
A Döntvénytáron már a felhasználók is kipróbálhatják a Jogtár legújabb, gépi tanuláson alapuló pertárgy keresőjét. A cikksorozatban bemutatásra kerülnek a fejlesztés részletei és főbb kihívásai.
Az idei évben különösen nagy hangsúlyt fektetünk a döntvénykeresés fejlesztésére. Ennek részeként újabb funkciók érhetők el a Jogtáron: szövegkörnyezet mutatása a döntvénykereső találati listájában, valamint speciális szűkítési és listarendezési lehetőségek.
A Wolters Kluwer Hungary Kft. 2021. április 14-én a korlátozott precedensrendszer bevezetésének 1 éves évfordulója alkalmából rendezett online tanácskozást, melynek elsődleges célja a struktúra elméleti és gyakorlati vonatkozásainak, a felhalmozódó tapasztalatoknak a megvitatása volt. Cikksorozatunkban a webináriumon elhangzott előadások összefoglalóit olvashatják. Elsőként Prof. Dr. Badó Attila, az SZTE-ÁJK intézetvezető egyetemi tanára világít rá az angolszász és a római-germán precedensrendszer különbségeire.
Új, vizuálisan megjelenített kapcsolati háló segíti a bírósági döntések keresését, ez a Döntvénygráf.