Fiatalok gyakornokká válását segítik


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A programban 1,9 és 30 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak a hazai kkv-k.


Fiatalok gyakornokká válását segítő program indult, a vállalkozások 1,9 és 30 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak – közölte Illés Tímea, a projekt regionális szakmai vezetője kedden Szegeden.

Az uniós és hazai forrásokból indult programot hat szakképzési centrum konzorciuma valósítja meg, a projektre összesen 25,34 milliárd forint áll rendelkezésre – mondta a kormánymegbízott a pályakezdő fiatalok gyakornokként történő elhelyezkedését segítő program dél-alföldi nyitórendezvényén.

Pályázatot magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások nyújthatnak be, a megvalósítás helyszíne azonban nem lehet a közép-magyarországi régió. Egy cég minimálisan 1,9 millió forint, legfeljebb pedig 30 millió forint támogatást igényelhet, így a teljes keretösszeg akár több mint 13 ezer fiatal elhelyezkedését is segítheti – tudatta Illés Tímea.

 

A gyakornoki programban olyan 25 év alatti Országos Képzési Jegyzékben szereplő képzettséggel rendelkező fiatalok vehetnek részt, akiknek nincs felsőfokú végzettsége vagy felsőoktatásban szerzett szakképzettsége. Számukra 9 hónapon át munkabér-támogatás jár, amely a garantált bérminimum – idén havi bruttó 129 ezer forint – és bruttó 200 ezer forint közötti összeg lehet. A cégeknek 4,5 hónapos továbbfoglalkoztatást kell vállalniuk, és a bér ez időszak alatt sem csökkenhet – közölte a szakember.

Országosan eddig csaknem 1300 pályázatot nyújtottak be, az átlagos támogatásigény 7 millió forint volt. A Dél-Alföldön 275 vállalkozás 360 gyakornokot kívánt bevonni a programba.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.

2024. május 14.

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.