Keresik a legjobb női munkahelyet


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség ebben az évben nyolcadik alkalommal kiírt pályázata alapján a „Legjobb Női Munkahely 2014” díj elnyerésére keres olyan munkáltatókat, ahol a legtöbbet tesznek a női munkavállalókért.


A két kategóriában, a 20-250 fő közötti és a 250 főnél több foglalkoztatottal működő munkahelyek közti verseny értékelési szempontjai között kiemelten szerepel a családi élet és a munkahely érdekeinek összehangolása, a gyermekvállalásból visszatérő anyák integrációja, vagy például az 50 év feletti nők életútprogramjának alakítása. A pályázat beküldési határideje: 2015. november 6.

További információkat a pályázattal kapcsolatban itt talál.

Legjobb Női Munkahely 2014” díjak ünnepélyes átadására ebben az évben is a  Personal Hungary Emberierőforrás- menedzsment Szakkiállításon kerül sor, amelyet most Budapesten a Millenáris Parkban rendeznek meg. A Díjátadóra a 2015. november 12-én 14:30- 17:00 óra között a Nő, Család és Karrier II. – Generációk közötti együttműködés című nemzetközi konferencia keretében kerül sor.


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 30.

Duna House: a fővárosban az első lakások átlagára 44 millió forint

Az otthonteremtési támogatások, a csökkenő lakáshitelkamatok és a gazdasági helyzet javulása valódi fellendülést hozott idén a magyarországi ingatlanpiacon, ahol 100 eladott lakásból Budapesten 23-ra, a vidéki területeken 26-ra első otthonukat szerző vevők kötnek szerződést, mindez 1, illetve 2 százalékos növekedés 2023-hoz képest – közölte a Duna House saját adatai alapján.

2024. szeptember 30.

Az ESG-kockázatok mérését javasolja az MNB a bankoknak

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) ajánlást adott ki, amelynek alapján a hitelező pénzügyi szervezeteknek hitelnyújtás előtt kérdőívben kell felmérni a kölcsönt igénylő vállalatok környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) kockázatait, mivel kockázatkezelési folyamataikban ezeket is figyelembe kell majd venniük. A felügyeleti elvárást 2025 júliusától az 500 millió forintot meghaladó céges hitelkihelyezések esetében kell alkalmazni, majd a következő években fokozatosan egyre alacsonyabb szerződéses összegeknél is – jelentette be hétfői közleményében a jegybank.