Másfél millió lengyel vándorolna ki idén
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Leginkább a fiatalok és az alacsony képzettségűek vállalnának munkát külföldön.
Mintegy másfél millió lengyel vándorolna ki idén munkavállalás céljából, többségükben fiatalok és alacsonyabb képzettségűek – derül ki a Millward Brown közvélemény-kutató cég kedden közzétett felméréséből.
A 671 fős mintán végzett felmérés a Work Service munkaközvetítő ügynökség számára készült március elején.
A Millward Brown szerint a felnőtt lengyelek 13 százaléka, vagyis csaknem 4 millió ember fontolgatja, hogy munkavállalás céljából átmenetileg távozik hazájából. A felnőtt populáció 7,1 százaléka, vagyis mintegy 1,5 millió lengyel már el is döntette, hogy kivándorol, mégpedig egy éven belül.
 |
Amiről biztosan szó lesz:
- A munkavállalók személyes adatainak védelme a nemzetközi jogi normák és az európai uniós jog keretében
- Az adatvédelmi szabályozás fejlődése a magyar munkajogban
- A munkavállaló ellenőrzésével összefüggő
Időpont: 2016.06.02. Előadó: dr. Arany-Tóth Mariann Helyszín: Hotel Hungária City Center (Budapest VII. ker., Rákóczi út 90.)
|
A jelentés szerint a kivándorolni szándékozók többsége – 78,8 százaléka – a magasabb fizetés kedvéért, 58,9 százalék pedig a magasabb életszínvonal végett távozna. 44 százalék viszont az utazást, a világ megismerését jelölte meg legfőbb indítéknak.
A kiutazást a leggyakrabban – az esetek 62 százalékában – a fiatalok fontolgatják. A legtöbben átmenetileg vállalnának munkát külföldön, csak 17,4 százalék telepedne is le ott. A kivándorolni szándékozók között csak 20 százalékos arányban vannak képviselve az egyetemi, illetve főiskolai képzettséggel rendelkezők, ami a Work Service elnöke szerint arról tanúskodik, hogy javulnak a lengyelországi munkapiac feltételei.
A kivándorlás célországai a leggyakrabban az Európai Unió nyugati tagállamai, a munkavállalók 34 százaléka Németországba, 18 százalékuk pedig az Egyesült Királyságba utazna ki. Ezekben az országokban jelenleg is jelentős lengyel közösségek élnek. A kivándorlási szándékra az esetek többségében – 73 százalékban – nincs befolyással a szociális támogatásoknak az egyes nyugat-európai országokban beharangozott korlátozása.
(MTI)