Cikkek

2019. február 14. Jogtár® Infó

Ingyenes Jogtár® oktatás és support szegedi ügyfeleinknek!

A Wolters Kluwer Hungary Kft. – a Jogtár® szolgáltatója – számára kiemelten fontos ügyfeleinek teljes körű elégedettsége, a Jogtár® újdonságainak felhasználókkal való megismertetése. E cél érdekében a Wolters Kluwer Hungary Kft. 2019 elején elindította a Joghallgatói hálózatát, aminek célja, hogy a Szegeden Jogtár®-at használó ügyfelei személyes tájékoztatást és szükség esetén támogatást kapjanak a felmerülő kérdésekben. A szolgáltatás ingyenes és minden aktív Jogtár® előfizetéssel rendelkező szegedi ügyfelünk számára igénybe vehető. Kérem, hogy az űrlap kitöltésével jelezze e vonatkozású igényét és kollégánk 24 órán belül felveszi Önnel a kapcsolatot. További információ és jelentkezés Üdvözlettel: Wolters Kluwer Hungary Kft.

Alternatív vitarendezés – Egységesítés a fogyasztóvédelemben (2.)
2019. február 14. A jövő jogásza

Alternatív vitarendezés – Egységesítés a fogyasztóvédelemben (2.)

Sorozatunkban az MNB Pénzügyi Békéltető Testülete által az alternatív vitarendezés tárgykörében, tudományos kutatás támogatására kiírt, 2018-as pályázatán díjazott tanulmányokat közöljük – szerkesztett formában. Ezúttal a szerző a fogyasztóvédelemben megfigyelhető egységesítési törekvéseket veszi górcső alá, különös tekintettel az online vitarendezésre és a sharing economy jelenségre.

Jogsértő felmondások az idősotthonban
2019. február 13. Napi

Jogsértő felmondások az idősotthonban

Jogszerűtlenül mondták fel az ellátási szerződését azoknak a bentlakónak, akik a visegrádi Aranykor Alapítvány Idősek Otthonában – az indoklás szerint – valótlan dolgokat állítottak az ombudsman munkatársainak, ezzel veszélyeztetve az Otthon fennállását, működését.

2019. február 13. Napi

Nyilvános a vagyonkezelői alapítványok szabályozásának tervezete

Február 12-én nyújtották be az Országgyűlés elé a vagyonkezelői alapítványról, mint új jogintézményről szóló törvényjavaslatot. Ugyan a jogszabálytervezetben szabályozott koncepció várható első felhasználásának célja a felsőoktatás reformjához kapcsolódóan közhasznú jellegű, a jogszabály szövege és indokolása egyértelmű állásfoglalást fejez ki a családi magánvagyonok védelmét célzó törekvés mellett – írja közleményében a Deloitte.

5 érv, amiért érdemes perszimulációs előadásokra járni
2019. február 13. Szakma

5 érv, amiért érdemes perszimulációs előadásokra járni

A perszimuláció tulajdonképpen olyan, mint a Moot court, csak kényelmesebb, mert nem kell rá külön készülni. Csupán be kell ülni az előadásra, ahol a meghívott bíró és az alperes-felperes szerepeket eljátszó ügyvédek tárgyalótermi keretek között tálalják az esetet és a lehetséges megoldás(oka)t. Ez mégsem egy „sima” tárgyalás, hanem olyan, mint amikor benézhetünk a kulisszák mögé, és látjuk, hogy a bűvész valójában hogyan varázsolja elő a nyulat a kalapból. A legtöbbet az ügyvédek, ügyvédjelöltek és a joghallgatók profitálhatnak belőle, de természetesen bárki számára nyitottak az előadások. Nincsen rossz kérdés Akinek már volt kellemetlen tárgyalótermi tapasztalata ügyvédjelöltként vagy ügyvédként (vagy akár joghallgatóként előadáson találkozott azzal, hogy valamit nagyon nem értett, de nem mert kérdezni) tudja, hogy néha nagyon jól jött volna, ha informálisan, és nem jegyzőkönyvbe mondva megkérdezheti: itt mit is kellene akkor csinálni? Vagy rosszabb esetben a per lezárulta után tette volna fel a kérdést: mit kellett volna (máshogy) csinálnom? A perszimulációknál az előadás végén is nyugodtan lehet kérdezni, de általában az előadásra már úgy készülnek az adott felet játszó szereplők, hogy kifejezetten a leginkább kérdéses, vitatott (eljárásjogi) részekre térnek ki…