Közösségi média és a szerzői jogok
Zsebbe vágó lehet, ha nem olvassuk el a közösségi médiaoldalak felhasználási feltételeit.
Zsebbe vágó lehet, ha nem olvassuk el a közösségi médiaoldalak felhasználási feltételeit.
A Kormány enyhíti a kollektív befektetési formák és az önkéntes nyugdíjpénztárak hitelfelvételét, a szerzői jog terén növekszik az oktatási célú szabad felhasználás köre, de fontos határidő-változásokat hoztak az agrárszabályozás területén is.
A brit igazságügyi minisztérium bejelentette, hogy az angliai és walesi nagy horderejű bűnügyeket – ideértve a gyilkosságokat, nemi erőszakot és más súlyos bűncselekményeket is – a brit média útján, online fogják közvetíteni.
Kik azok „jogi hibridek”és mire számíthatnak a fiatal ügyvédek? Ezekre a kérdésekre keressük a választ cikkünkben.
Tavaly világszerte tovább emelkedett a beszedett jogdíjak mértéke, a fő hajtóerő a digitális felhasználás volt.
Légy részese a bírósági eljárásoknak és nézd élőben a tárgyalásokat. Ismerd meg, hogy a megtanult elmélet hogyan működik a gyakorlatban, és tanulj, miközben a legizgalmasabb ügyek részletei tárulnak fel előtted.
A The Guardian-en megjelent véleménycikk szerint a tervezett szerzői jogi irányelv csak tovább fogja erősíteni a nagy techcégek dominanciáját.
2019. február 22-24. között kerül megrendezésre a történelem legnagyobb jogi hackathonja a világ számtalan országában, városában. Az esemény célja, összehozni a LegalTech terén érdekelt szakembereket, döntéshozókat egy intenzív, 54 órás fejlesztési sprint során, amelynek végén a helyi zsűri megtekinti az elkészült MVP-ket (Minimum Viable Product), majd győztest hirdet és nevezi a globális fordulóba. A versenyre a zsűri egyik tagjának. Dr. habil. Mezei Péternek az írásával hangolódunk.
A Reuters beszámolója szerint az Európai Unió tagállamainak többsége közös álláspontra jutott a szerzői jogi irányelvet illetően, így már a héten körvonalazódhat a végleges megegyezés és kezdődhet az irányelv szövegezése.
A világ GDP-jének több mint 10 százalékát a szerzői jog termeli meg. Az ágazat jövőjéről pénteken Budapesten a Nemzetközi Szerzői Jogi Szimpóziumon cserél eszmét a világ tucatnyi országából érkező másfélszáz egyetemi kutató és gyakorlati szakember.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!