A GVH megbírságolta az olasz Gi Internationalt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Gazdasági Versenyhivatal GVH) végrehajtási tilalom megsértéséért 11,1 millió forint bírságot szabott ki az olasz Gi International s.r.l. (Gi) vállalkozásra.

A munkaerő-kölcsönzéssel és munkaközvetítéssel foglalkozó olaszországi székhelyű Gi International s.r.l. (Gi) korábban irányítást szerzett a lengyel Work Service S.A. (Work Service) felett. A Work Service a Profólió Projekt Tanácsadó Kft.-vel (Profólió) közösen irányította a magyar piacon aktív Prohumán 2004 Munkaerő Szolgáltató és Tanácsadó Kft.-t (Prohumán), ezért a Work Service feletti irányításszerzés következtében a Gi egyben közvetett közös irányítást szerzett a Prohumán felett is.

A Work Service feletti egyedüli és a Prohumán feletti közös irányításszerzés összefonódásnak minősült, amely kapcsán a versenytörvény szerinti árbevételi küszöbszámok is teljesültek – fejtette ki a GVH.

A vállalkozás a tranzakciót nem jelentette be a magyar versenyhatóságnak, ezzel megsértette a végrehajtási tilalmat. A versenytörvényben szabályozott végrehajtási tilalom lényege, hogy a vállalkozások a törvény szerinti árbevételi küszöbszámokat elérő, és ezért bejelentés-köteles fúziókat csak azt követően hajthatják végre, hogy a nemzeti versenyhatóság meggyőződött arról, a fúzió nem csökkenti jelentős mértékben a versenyt az érintett piacon.

A GVH hangsúlyozta, azért szabott ki bírságot a Gi-re, mert a végrehajtási tilalom ellenére, a hatóság engedélye nélkül hajtották végre az engedélyköteles összefonódást. A bírság kiszabásakor figyelemmel voltak arra, hogy az összefonódás nem csökkentette jelentős mértékben a versenyt az érintett piacon, vagyis az összefonódás előzetes végrehajtásának sem lehettek káros hatásai a versenyre. Méltányolták, hogy a Gi az előzetes álláspont megismerését követően lemondott a jogorvoslati jogáról. A vállalkozás az együttműködéssel a bírság 20 százalék csökkentését érte el – közölte a GVH.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 22.

Eutanáziáról és a kannabisz termesztéséről, használatáról szóló népszavazás jöhet Szlovéniában

A szlovén alkotmánybíróság kedden elutasította az ellenzéki pártok azon kérelmét, hogy függesszék fel az eutanáziáról (gyógyíthatatlan betegek halálba segítéséről) szóló konzultatív népszavazást, amelyet még két másik témában az uniós választásokkal együtt június 9-én tartanak Szlovéniában. Arról azonban még nem határozott, hogy a kérdések, amelyeket a népszavazás keretében tennének fel az állampolgároknak, összhangban vannak-e az alkotmánnyal.

2024. május 21.

Az EU a mesterséges intelligenciáról (MI) szóló rendeletet fogadott el

Az Európai Unió Tanácsa a mesterséges intelligenciáról (MI) fogadott el rendeletet, mely az EU egységes piacán „mind a magán-, mind a közszereplők körében elő kívánja mozdítani a biztonságos és megbízható MI-rendszerek fejlesztését és elterjedését az alapvető állampolgári jogok tiszteletben tartásának szavatolása mellett”.