Az Európai Bizottság vizsgálja, hogy a Meta megsérti-e a DSA rendelkezéseit


Az Európai Bizottság vizsgálatot indított annak megállapítására, hogy a Facebook és az Instagram szolgáltatója, a Meta megsértette-e a digitális szolgáltatásokról szóló törvényt (DSA). A vizsgálat célja, hogy megakadályozzák a júniusi európai parlamenti választásokon való szavazás megzavarását – számol be a Jurist.org.

A vizsgálat során a Bizottság négy területre összpontosít:

  • a megtévesztő hirdetések és dezinformációk,
  • a politikai tartalmak átláthatósága,
  • a civil diskurzus és a választási megfigyelő rendszer rendelkezésre állása a közelgő európai parlamenti választásokhoz,
  • az illegális tartalmak megjelölésére használt mechanizmus felhasználóbarát feltételei.

Az EU a szabad és tisztességes európai választások biztosítására törekszik, ezért a Bizottság saját hatáskörén belül intézkedéseket hozhat az ilyen jellegű zavarok és manipulációk elkerülése érdekében.

A DSA a szabályozási területén kínált vagy elhelyezett valamennyi közvetítői szolgáltatásra vonatkozik, és a biztonságos, kiszámítható és megbízható online környezetre vonatkozó szabályokat állapít meg. A nagy online platformoknak (VLOP) meg kell felelniük a DSA-ban meghatározott kötelezettségeknek, például felhasználóbarát feltételek meghatározásának és átlátható reklámozásnak. A Facebook és az Instagram 2023 áprilisától szerepel a listán. Amennyiben a vizsgálat a fenti négy területre vonatkozó jogsértéseket tár fel, az a DSA több cikkének megsértését jelentheti.

Az eredeti angol nyelvű cikk itt olvasható.

(forrás: Jurist.org)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

Hivatali visszaélésért ítélték el a zalai jegyzőt

Hivatali visszaélés és költségvetési csalás bűntettében mondta ki – nem jogerősen – bűnösnek a Zalaegerszegi Törvényszék azt a zalai jegyzőt, aki a 2022-es választások idején „visszaforgatott” magának némi pénzt – olvasható a birosag.hu-n.

2024. június 27.

A mesterséges intelligencia emberközpontú korszakának küszöbén állunk

Lehetnek-e a mesterséges intelligenciának jogai? Hogyan lehet emberközpontúan szabályozni a technológia használatát? Ki a felelős azért, hogy a mesterséges intelligencia milyen döntéseket hoz? Mit kell tudni a technológia emberi jogi és ipari vonatkozásairól? Az ELTE tudományos-ismeretterjesztő videósorozatának legújabb részében Darázs Lénárd, az ELTE általános rektorhelyettese tárja fel az MI jogi aspektusait.

2024. június 27.

Jön a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás

Egyszerűsítheti a jogviszonyok mindennapi ügyintézését az adóhatóság vezetésével működő konzorcium uniós támogatással létrejövő fejlesztése, a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás (KJNY) – közölte a NAV.