Súlyosításért fellebbezett az ügyészség a reptéri vesztegetés ügyében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Két vádlott, köztük egy a médiából ismert zenész terhére, felfüggesztett szabadságvesztés kiszabásáért jelentett be fellebbezést az ügyészség a reptéri vesztegetés ügyében – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője kedden .

Keresztes Imre főügyész közleményében azt írta, a Budapest Környéki Törvényszék április 5-én hirdetett ítéletet az ügyben, és a váddal egyezően állapította meg mind a tizenhárom vádlott bűnösségét. A bíróság azonban a hat vádlottra az ügyészi indítványhoz képest lényegesen enyhébb büntetéseket szabott ki, ezért az ügyész a végrehajtandó szabadságvesztésre ítélt négy volt pénzügyőr vádlott esetében már a tárgyaláson fellebbezést jelentett be hosszabb tartamú szabadságvesztés és magasabb összegű pénzbüntetés kiszabásáért.

Hozzátette: emellett két ember, köztük egy a médiából ismert zenész terhére a kiszabott pénzbüntetés mellett felfüggesztett szabadságvesztés kiszabásáért jelentett be fellebbezést az ügyész. A többi vádlott esetében az ítéletet az ügyészség tudomásul vette.

A Budapest Környéki Törvényszék sajtóosztálya április 5-én közölte, hogy hivatali vesztegetés többszöri elfogadása miatt négy év börtönbüntetésre és 200 ezer forint pénzbüntetésre ítéltek egy a Liszt Ferenc-repülőtéren dolgozó pénzügyőrt, aki vádlott-társaival pénzért közreműködött abban, hogy külföldről vámeljárás nélkül árucikkeket, ruházati és egyéb vámköteles termékeket hozzanak be a további vádlottak.

A törvényszék a másodrendű vádlottat többrendbeli befolyással üzérkedésben, és többször elkövetett hivatali vesztegetésben találta bűnösnek, ezért a bíróság három év börtönbüntetésre és 200 ezer forint pénzbüntetésre ítélte. A harmad-, negyed-, ötöd-, és hatodrendű vádlottat hivatali vesztegetés elfogadásáért két és három év közötti börtönbüntetésre ítélte a bíróság. További vádlottakat – három év próbaidőre felfüggesztve – 1 év 4 hónap és 1 év 6 hónap közötti szabadságvesztésre ítéltek. Ezenkívül még két vádlott hivatali vesztegetés miatt 1-1 millió forint pénzbüntetést kapott.

A törvényszék közölte: az ítélet szerint az elsőrendű vádlott pénzügyőr főtörzszászlós a Vám-és Pénzügyőrség Központi Repülőtéri Vámhivatalánál teljesített szolgálatot, és a Liszt Ferenc-repülőtér utasforgalmának vámellenőrzése, valamint a Nemzeti Adó-és Vámhivatal hatáskörébe tartozó bűncselekmények, szabálysértések, egyéb jogsértések felderítése és elbírálása volt a feladata. 2013 és 2015 között az elsőrendű vádlott és vádlott-társai előbbi irányításával, pénzért közreműködtek abban, hogy külföldről vámeljárás nélkül árucikkeket, ruházati és egyéb vámköteles termékeket hozzanak be a további vádlottak. A vádlottak pénzért lehetőséget biztosítottak arra, hogy a vámmentes övezetbe nem tartozó országokból hazaérkezve az úgynevezett zöld folyosón zavartalanul áthaladva a többi vádlott mentesüljön a poggyásza átvizsgálása alól. A vádlottak tisztában voltak a hivatali vesztegetés bűntettének elkövetésével.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 9.

Elkezdődött a visszaszámlálás, időben el kell kezdeni a felkészülést a bérszakadék megszüntetésére

Európai uniós szabályozás és gazdasági érdekek is indokolják, hogy a munkáltatók törekedjenek a nemek közötti bérkülönbségek felszámolására. Sok még a nyitott kérdés a szabályozás 2026-os hazai bevezetéséig, de a bérek átláthatóságára irányuló lépéseket már most el kell kezdeni, hiszen a munkáltatók számára így is csupán bő egy év áll rendelkezésre. Várhatóan komoly kihívást jelent majd a megfelelő, jogi és HR ismeretekkel egyaránt rendelkező szakember megtalálása, aki képes lesz menedzselni a vállalkozásoknál a bérszakadék megszűnéséhez vezető folyamatot, beleértve természetesen a dolgozói oldalon felmerülő kérdéseket, feszültségeket.