Támogatta az Igazságügyi Bizottság a bírói illetményemelést


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

12 igen szavazattal, ellenszavazat nélkül, egy tartózkodás mellett megszavazta az Országgyűlés Igazságügyi Bizottsága azt a részletes vitát lezáró módosító javaslatot, amely a bírák és az ügyészek illetményrendezését teszi lehetővé.

A több, mint 60 százalékos bírói illetményemelést a múlt héten jelentette be közös sajtótájékoztatón Varga Judit igazságügyi miniszter, Répássy Árpád, az OBH elnökhelyettese és Polt Péter legfőbb ügyész.

Az átfogó illetményrendezés három év alatt valósul meg. Az első ütemben 2020. január 1. napjától átlagosan 32%-os bírói béremelés, az ezt követő években pedig a már megemelt bér további 12 és 13%-os emelése várható.

A törvényjavaslatról decemberben dönt majd az Országgyűlés.

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Papírból PDF – az új ingatlan-nyilvántartás

A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.