AVR Konferencia: fókuszban a fogyasztóvédelem, az alternatív vitarendezés és a digitális kihívások


Hatodik alkalommal rendezi meg a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a keretei között működő Pénzügyi Békéltető Testület az Alternatív Vitarendezési Konferenciát 2023. október 19-20. között. A rendezvényen – amelynek egyik fő támogatója a Wolters Kluwer Hungary – neves hazai és külföldi szakemberek mutatják be, hogyan hat a digitalizáció a fogyasztói jogokra és érdekeik érvényesítésére. A kétnapos eseményt élőben követhetik az érdeklődők.

Az alternatív vitarendezési megoldások egyik tagadhatatlan előnye, hogy az ezek nyomán kötött egyezség időigénye és költsége negyede-ötöde, mint a pereskedésé, és a közvetítői eljárások több mint a fele megállapodással zárul.

Az alternatív vitarendezés mindazon módszereket, eljárásokat, intézményeket és ezek támogatását magában foglalja, amelyeknek célja a viták bírósági eljáráson kívüli megoldása, a hatósági eljárások igénybevételének mellőzése. Ide sorolhatjuk például a békéltető testületet, a választottbíróságot, a mediációt és a sajátos szabályrendszer keretei között működő online vitarendezést is.

A Magyar Nemzeti Bank és a keretei között működő Pénzügyi Békéltető Testület azzal a céllal indította útjára az Alternatív Vitarendezési Konferenciát, hogy bemutassa az alternatív vitarendezés teljes spektrumát, átfogó képet adjon az alternatív vitarendezés történelméről, múltjáról és jövőjéről.

Hogyan hat a digitalizáció a fogyasztói jogokra és érdekeik érvényesítésére?

A 2023. október 19-20. között hatodik alkalommal megrendezésre kerülő esemény a fogyasztóvédelemre és a digitális világ kihívásaira fókuszál. A résztvevők megismerhetik, hogy a modern világban a digitalizáció térnyerésével és a digitális eszközök használatával milyen kockázatokkal szembesülnek a fogyasztók, milyen veszélyek fenyegetnek bennünket és e veszélyekkel szemben hogyan, miként védekezhetünk.

A kétnapos eseményen több olyan szervezet is bemutatkozik, amely e konferenciasorozatban nem volt korábban jelen. A magyar előadók mellett olasz, belga, osztrák és grúz szakemberek tartanak előadásokat a digitalizációval kapcsolatos különböző témákban. Szó lesz többek között a mesterséges intelligencia és a joggyakorlat kapcsolatáról, az online békéltetés kihívásairól, a digitális identitás jövőjéről. Az előadások olyan kérdésekre is kitérnek majd, miszerint hogyan hat a digitalizáció az utazók jogaira, avagy milyen lehetőségek vannak a pénzügyi békéltetésben.

A Wolters Kluwer Hungary – amely az AVR konferencia egyik fő támogatója – egy kerekasztal-beszélgetést szervez. Az október 19-én, 11:30-12:00 között sorra kerülő, „Meddig terjedhet a fogyasztók védelme? Állami beavatkozás kontra magánautonómia” című beszélgetésben a Fogyasztóvédelmi Jog online szakfolyóirat szerkesztőbizottságának tagjai vesznek részt: dr. Hajnal Zsolt (elnök, Hajdú-Bihar Vármegyei Békéltető Testület), dr. Balogh Virág (osztályvezető, Magyar Telekom Nyrt.) és dr. Zavodnyik József (ügyvéd, DHZ Ügyvédi Iroda).

Szponzorként különösen büszkék vagyunk arra, hogy részesei lehetünk ennek az eseménynek, és támogathatjuk az inspiráló gondolatok és újítások terjedését. A világ rendkívül gyorsan változik, új gondolkodásmódokat, új megoldásokat kíván tőlünk” – fogalmazott Kézdi Katalin, a Wolters Kluwer Hungary ügyvezető igazgatója. A megújulás a Wolters Kluwer fejlesztéseiben is tetten érhető, amely vezető legaltech társaságként egy „Mediációs modul” kialakításán dolgozik. A digitális jogi ökoszisztéma további építéséhez a 30 éves Jogtár termékcsalád, és az erre az adatvagyonra épülő szakértői megoldásokra megfelelő alapot biztosítanak.

A kétnapos AVR Konferencia előadásait élőben követhetik az érdeklődők a Magyar Nemzeti Bank YouTube csatornáján.

Október. 19. >>

Október 20. >>

A Wolterskluwer Hungary Kft.  a Jogászvilág kiadója.




Kapcsolódó cikkek

2024. május 27.

Jogszabályfigyelő 2024 – 21. hét

Alábbi cikkünkben, tekintettel arra, hogy a 2024/57–58. számú Magyar Közlönyökben szakmai közérdeklődésre számot tartó újdonság nem jelent meg, a Bírósági Határozatok (Kúriai Döntések) 2024/5 májusi számának tartalmából válogattunk.

2024. május 22.

A releváns piac-meghatározás jelentősége az EU versenyjogának állami támogatási jogában

A releváns piac kifejezése a lehető legmindennapibb fordulat a versenyjogban, azonban leginkább az antitröszt területén taglalják, az állami támogatások joga vonatkozásában a legtöbb szakirodalom és gyakorló jogász adós és néma marad. Lássuk, hogyan szomszédosak egymással a versenyjog alterületei a releváns piac határai mentén, s hogyan válik a releváns piac meghatározása perdöntővé a versenyjog kevésbé ismert területén is.