Nem férhetnek hozzá a hatóságok a GPS pozícióhoz Koronavírus Veszélyhelyzet


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Google és az Apple úgy döntött, hogy nem teszi hozzáférhetővé az okostelefon használók helyadatait a közegészségügyi hatóságok számára, így biztosítva a felhasználók magánéletének védelmét.

Az okostelefonok operációs rendszereinek piacán 99%-os részesedéssel rendelkező Apple és a Google, múlt hónapban még úgy nyilatkozott, hogy együttműködnek egy olyan rendszer létrehozásában, amely értesíti azokat az embereket, akik egy pozitív koronavírus teszttel rendelkező ember közelében vannak.

A cégek tervei szerint csak a közegészségügyi hatóságok használhatnák a technológiát.

Mindkét társaság elsődleges célja a magánélet védelme és annak megakadályozása, hogy a kormányok a rendszert az állampolgárokra vonatkozó adatok gyűjtésére használják. Az új program a telefonok Bluetooth-jeleit használja a koronavírus kapcsolatok észlelésére, ezért nem használja vagy tárolja a felhasználók GPS alapú helyadatait.

A kormányzati koronavírus applikációk fejlesztői azonban több amerikai államban is úgy nyilatkoztak a Reutersnek, hogy létfontosságú, hogy az új koronavírus kapcsolatokat nyomkövető rendszerrel együtt hozzáférjenek a GPS adatokhoz is, mert a járvány terjedését és a gócpontokat csak így lehet feltárni.

Az Apple és a Google azonban úgy döntött, hogy nem engedélyezi a GPS-adatok gyűjtését, amely azért kockázatos a közegészségügyi hatóságok számára, mert így csak az Apple és a Google által üzemeltetett bluetooth alapú technológiára támaszkodhatnak.

A cégek szerint azonban a GPS alapú helymeghatározás nem megbízható, illetve ki van téve az akkumulátor lemerülésének is.

(reuters.com)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 9.

Olaszországban jogvita lett a strandolásból

Az olasz tengerpart elképzelhetetlenek strandfürdők nélkül. Az önkormányzatok évtizedekig átláthatatlanul adták ki az üzemeltetési jogokat, megsértve az uniós versenyjogot. A következőkben a szerző egy bizarr jogi és politikai vitát tár a Jogászvilág olvasói elé.

2024. június 24.

Mi köze a kékúszójú tonhalaknak a keresetek befogadhatóságához?

Cikkünkben az Európai Unió Működéséről Szóló Szerződés („EUMSz”) 263. cikkének (4) bekezdése alapján benyújtott közvetlen keresetek (megsemmisítési keresetek) egyes befogadhatósági feltételeit vizsgáljuk, elsődlegesen az Európai Unió Bírósága által kialakított esetjog alapján.