A versenyjog megsértésével vádolja az Apple-t az Európai Bizottság
A több hónapos előzetes vizsgálat alapján azzal vádolják az amerikai információtechnológiai óriáscéget, hogy visszaélt erőfölényével az iOS-eszközökön használt mobiltárcák piacán.
A több hónapos előzetes vizsgálat alapján azzal vádolják az amerikai információtechnológiai óriáscéget, hogy visszaélt erőfölényével az iOS-eszközökön használt mobiltárcák piacán.
Az Apple további uniós vizsgálatok elé néz a következő hetekben a Spotify panasza nyomán indított versenyjogi eljárásban – tájékoztatta a Reuterst egy, az ügyben jártas forrás. Ez annak a jele, hogy a Bizottság komolyan vette a Spotify panaszát.
Az orosz médiahatóság, a Roskomnadzor csütörtökön figyelmeztette az Apple -t és a Google -t, hogy pénzbírságot fog kiszabni, ha nem távolítják el Alekszej Navalnij börtönbe zárt ellenzéki vezetőhöz kapcsolódó alkalmazást a digitális piactereikről.
Harminchét amerikai állam- és kerületi főügyész perelte be közösen a Googlet a versenyszabályok megsértése címén. A felperesek szerint a Google megvásárolta a versenytársait és korlátozó szerződésekkel tartotta fenn jogellenes monopóliumát az alkalmazásáruházában.
A Fehér Ház egy monopóliumellenes végrehajtási rendeleten dolgozik, amely arra kötelezné a kormányzati ügynökségeket, hogy mérlegeljék a döntéseik versenyjogi következményeit állítja az ügyre rálátó két forrás.
Az ELTE joghallgatói a házigazda King’s College London csapatát legyőzve nyertek a rangos európai uniós perbeszédversenyen, a Herbert Smith Freehills Competition-ön.
Vizsgálatot indít a Facebook ellen az Európai Bizottság. Az eljárás célja, hogy kiderítsék, valóban megsérti-e a versenyszabályokat a közösségi oldal az apróhirdetések piacán.
Az orosz Szövetségi Monopóliumellenes Szolgálat 12 millió dollár bírságot szabott ki az Apple-re a mobilalkalmazások piacán fennálló erőfölényével való visszaélés címén.
Újabb részletek derültek ki a hirdetési bevételek megosztásáról, miután a techcégek megállapodtak a legnagyobb ausztrál kiadóval.
Alábbi cikksorozatában a szerző a digitális társadalom különböző aspektusait tárja elénk, igyekezve lényegre törően bemutatni szerkezetének fontosabb csomópontjait, és összegezni a tudásrendszerek, az internet, a mesterséges intelligencia, a hálózati társadalmak fontosabb, a jogalakulás szempontjából releváns mozgásait. Ezúttal a technika, a mikroelektronika szerepéről értekezik.