A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A moszkvai Simonovsky kerületi bíróság 600.000 rubel bírságot szabott ki az orosz ellenzéki politikusra, Alekszej Navalnij Korrupcióellenes Alapítványára, az FBK-ra, mert nem tett eleget a külföldi ügynökként való regisztrációs kötelezettségének.
Alekszej Navalnij egy orosz korrupcióellenes politikus, aki a hivatalban lévő Vlagyimir Putyin elnök egyik legnagyobb kritikusa. Többször letartóztatták már olyan vádak alapján, amelyet sok jogvédő szervezet törvénytelennek tartott. Az Emberi Jogok Európai Bírósága 2019-ben meghozott ítéletében úgy találta, hogy ezek a letartóztatások sértik a Navalnij emberi jogait.
Navalnij munkatársával, Ivan Zsdanovval, 2011-ben hozta létre az FBK-t, és azóta számos magas rangú orosz politikus és üzletember korrupciós ügyeit tárta fel. Az orosz nyomozó bizottság (ICR) 2019-ben egy milliárd rubel összegű pénzmosással vádolta meg az FBK-t. Ezt három újabb per követte, majd 2019 októberében az orosz igazságügyi minisztérium „külföldi ügynöknek” nyilvánította az FBK-t és ezzel megindult a legújabb eljárás.
„A büntetőügy lényege az, hogy megfosszanak a tisztségemtől” – mondta a Zsdanov a bíróságon, az orosz jogi híreket közlő Medizona hírügynökség szerint. „Meg akarják semmisíteni az FBK-t, de nem fognak sikerrel járni. ”
A keddi ítélet után Navalnij támogatói megjelentek a Habarovszk központjában és „Szabadság, szabadság!” felkiáltásokkal tüntettek, amíg a rendőrség fel nem oszlatta a tömeget.
Navalnij állítása szerint az ítéletet azért hozták meg ellene, mert nem volt hajlandó törölni egy 2017-ben kiadott dokumentumfilmjét, amely Oroszország politikai korrupciójának sok részletét tárja fel.
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!