Kisgyermekes vállalkozónőket segített a SEED
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Eredményesen zárult a SEED Alapítvány, valamint két más konzorcium Gyerevissza elnevezésű uniós programja, mellyel több, mint kétszáz kisgyerekes, jelenleg gyesen, gyeden lévő szülő munkába való visszatérését vagy vállalkozóvá válását segítették különböző tantermi vagy e-learninges képzésekkel és rendezvényekkel. A nemrég befejeződött programon belül a12 napos „Tudnivalók, Tanulnivalók, Tennivalók vállalkozónőknek” című akkreditált képzésenközel hatvanan vettek részt. A projekt komplexitása és innovatív jellege miatt május 6-án egy 13 fős uniós delegáció előtt mutatta be a konzorciuma kétévesprojektet, melyről Balázs Tibortól, a programban részt vevő, SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány ügyvezető igazgatójától kaptunk információkat.
A közhasznú szervezetet több mint két évtizede keltették életrevállalkozói érdekképviseletek, felsőoktatási intézmények, pénzintézetek, továbbá szakminisztériumok, és tíz évetevékenykedikakkreditált felnőttképzési intézményként azzal a céllal, hogy a magyarországi vállalkozói kultúrát és szemlélet fejlessze, formálja. Segítségével eddig több száz új vállalkozás indulhatott el és vált sikeressé az elmúlt időszakban. Nagy szerepe van még számos, már működő vállalkozás fellendítésében is.
A SEED Alapítvány elsősorban vállalkozónőknek, családi cégeknek és fiatal vállalkozóknak kínálja tanácsadói és mentorprogramjait, valamint képzési szolgáltatásait. Ezen programok elindításához uniós támogatást kerestek és szerencsére kaptak is.
Az Európai Unió számára ugyanis fontos a kis- és középvállalkozások támogatása ezen belül is a női vállalkozók, hiszen nekik is elsődleges szerepük van a gazdasági növekedésben, a foglalkoztatás és a társadalmi integráció területén. Az unió számára ez nem annyira esélyegyenlőségi, mint inkább versenyképességi kérdés. Kimutatásaik szerint ugyanis a női vállalkozók több tekintetben eredményesebbek és hatékonyabbak, mint a többi vállalkozás.
Az EU által kiírt „Díj az Európai Vállalkozások ösztönzéséért” is pályázott az alapítvány a 10 éves Vállalkozónői Kompetenciafejlesztő Programjával, amelynek egyes elemei a Gyerevissza Programban is megvalósultak. Ez a projektben, arra készítették fel a benne részt vevő kisgyerekes szülőket, hogy hogyan váljanak vállalkozóvá, hogyan reagáljanak jól a kihívásokra, és hogyan tudjanak tisztességesen versenyezni az üzleti életben. Az alapítvány így is azt a fajta versenyképességet ösztönözni, ahol az üzleti etikai elvek betartása dominál, és amely a verseny ellenére az együttműködésen alapul.
Az alapítványfolyamatosan keresi és fenntartja a kapcsolatot más nemzetközi mentorhálózatokkal. Így saját koncepciójukkal ötvözni tudják a legjobb gyakorlatokat, továbbá támogató környezetet, inspiráló kapcsolatokat, gyakorlati vállalkozói ismereteket és magabiztossá tevő tudást közvetítenek a vállalkozóknak. A Vállalkozónői Kompetenciafejlesztő Programot a SEED Alapítvány Youtoube csatornáján bárki megtekintheti.
A projekt nagyon sikeresnek bizonyult. Szinte kivétel nélkül, mindenki elégedett volt a kapott tudással, segítséggel. Simon Renáta, egy webáruház tulajdonosa, akik korábbi alkalmazotti biztonságát adta fel azért, hogy saját álmát megteremthesse. Önálló vállalkozásba fogott, és nőies, stílusos ruhákat kínál 44-es mérettől. A hat- és egy hároméves kislány anyukája szerint: „Egy nő szép ruhában lesz igazi nő, mérettől és alaktól függetlenül”.
Kollár Borbála szerint:- aki ugyancsak a program résztvevője volt, vallja, hogya kreatív gyereké a jövő. Bori két gyermeke születése után döntött úgy, hogy vállalkozó lesz. Cége a szabad alkotást és annak eszköztárát biztosítja gyerekeknek és szülőknek közös játékos foglalkozások és saját termékcsomagok által.
Fel akarom ébreszteni a nőkben a vágyat a szépség és a nőiség iránt! – Ez a hitvallása Felvinczy Zitának, aki gyermeke születése után talált rá új hivatására. Ő saját tervezésű és készítésű, álomszép egyedi ékszereivel a szabadságot és önállóságot is elérte.
Ugyancsak sokat köszönhet az alapítvány által indított programnak Csordás Judit. Bloggerként kezdte, ma már saját webáruháza van. Kétgyermekes kertészmérnök anyukaként küldetésének tekinti, hogy akisgyermekek minél fiatalabb korban megismerkedjenek a kerttel, a természettel. Honlapja és internetes boltja segítségével a szülők játékos formában vezethetik be a kicsiket a kertészkedés, a növények és állatok világába.
Igen különös módon a nem alvás segítette hozzá Kovács Krisztát álmai megvalósításához. Második kislánya születése után, az éjszakai etetések közti rövidke órákban kezdett alkotni és blogot írni. Végül elhatározta, hogy vállalkozóként visszahozza a divatba az édesanyjától tanult régi kézimunka-technikát, új nevén a „hoppolást”.
Munkajogi kiskönyvtár 3. rész: A munka díjazása |
Közérthető példákon keresztül ismertetjük a munkabér elszámolásának, kifizetésének szabályait és részletesen bemutatjuk a távolléti díj számítását. Nem hiányozhat egyetlen számfejtéssel foglalkozó, vagy személyügyi szakember polcáról sem! Bővebb információk és megrendelés
Lapozzon bele a kiadványba >>>
|
Balázs Tibortól érdekességképpen még megtudtuk, hogy a SEED Alapítvány volt hallgatói, egy design cég alapítói – az eddigi sikereken felbuzdulva – érdekes projektet indítottak ille-olla Nagykövet Program címmel. Ennek lényege, hogybemutatnak céltudatos, bölcs, motivált, kitartó, lendületes, kreatív „ille-ollahölgy”-eket, akik „kortalanok, szolidak és a vagányság hívei. Változatos személyiségek, akik vonzzák a tekinteteket.
Vállalkozó szelleműek és magabiztosak, az élet minden területén megállják a helyüket, gyorsan, határozottan tudnak döntést hozni. Szeretnek alkotni, az álmaikat-vágyaikat megvalósítani, játékos kedvük pedig határtalan.” A két vállalkozónő szerint a világ tele van ilyen nőkkel, akik köztünk élnek, de legtöbbször mégsem hallhatunk róluk eleget, mert csak a közvetlen környezetük figyel fel rájuk. Az interneten keresztül lehet a nevezéseket elküldeni, és ott mutatják majd be az erősebb és gyengébb nem számára is példaképül szolgáló nőket, akik az olvasókkal is megosztják majd sikerességük titkát.