Program segíti a fiatal vállalkozók indulását


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Közép-magyarországi fiatalok vállalkozásainak elindításához nyújt segítséget 830 milliós kerettel a „Segítünk indítani” program, amelyet az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. (OFA) indított márciusban. A szervezet mintegy 1500 fiatal jelentkezésével számol, a jelentkezési határidő április 30.


Ki vehet részt a programban?

A támogatásra azok a 18 és 35 év közötti természetes személyek pályázhatnak, akik a közép-magyarországi régióban igazolt állandó lakcímmel rendelkeznek, életvitelszerűen ott tartózkodnak. A jelentkezőknek nem lehet más vállalkozásban, gazdasági társaságban befolyást biztosító közvetlen, vagy közvetett többségi tulajdonrészük, illetve nem lehetnek annak egyedüli vagy többségi tulajdonosai.

2014. május 14-15.: XI. Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szakmai Konferenciája

Érdekli, mit jelenthet cége számára a halasztott áfa július 1-jei kivezetése? Van megoldás az ebből következő likviditási kérdések megoldására? Regionális terjeszkedés, mint az iparág jövője? Ha igen, hogyan finanszírozza az export orientált növekedési stratégiát?

A válaszokat és az együttgondolkodás lehetősét kínáljuk,  jöjjön el kétnapos szakmai konferenciánkra!

Ízelítő a programból:

2014. május 14.

  • 10:10-12:15 Likviditás – Van megoldás az ÁFA előfinanszírozására?
  • 13:30-15:15 Valahol Európában – Munkaerő-kölcsönzés külföldre

2014. május 15.

  • 10:00-10:40 Munkajogi kérdések speciálisan kölcsönbevevőknek
  • 11:00-12:30 Az iparág  jövője: regionális fúzió

Helyszín: Balatonkenese, Hotel Marina Port****, 8174 Balatonkenese Kikötő Utca 2-4.

Bővebb információk és jelentkezés itt >>>

További fontos részletszabályok, hogy felsőoktatási törvény és a munka törvénykönyve vonatkozó szabályainak figyelembe vételével nappali tagozatos hallgatók is pályázhatnak a támogatásra, társas vállalkozás esetén a társtulajdonos más vállalkozásban levő tulajdonrésze nem haladhatja meg az 50%-ot, illetve ugyanazon tevékenységre akkor sem nyújthat be érvényes pályázatot az a fiatal, aki e körben már vállalkozást üzemeltet, ám annak működését szünetelteti.

Hogyan lehet támogatáshoz jutni?

A regisztrációt követően megkezdődik a résztvevő fiatalok kiválasztása: az I. pillér keretében mintegy 350 jelentkezőt vonnak be a vállalkozói készség, képesség fejlesztését szolgáló elméleti és gyakorlati képzésbe, amely júniustól kezdődik. A kiválasztás során a pályázati felhívás során támasztott alapvető jogosultsági feltételek kerülnek vizsgálatra, majd személyes jelenlétet igénylő írásos kompetencia-mérésre kerül sor előre rögzített feladatsor alapján. A kiválasztás harmadik eleme pedig a személyes kompetencia-mérés.

A jelentkezőknek a pályázat I. pilléréhez kapcsolódóan orientációs műhelymunkán, szakmai képzéseken, előadásokon, üzleti terv megalkotását elősegítő tanácsadásokon kell részt venniük.

Ezt követően – előreláthatóan szeptemberre – a pályázóknak el kell készíteni a vállalkozás üzleti tervét, melynek a II. pillér pályázatának részeként történő benyújtására az MVA által vezetett konzorcium és az OFA hivatalos elfogadása után nyílik lehetőség. A vállalkozást hivatalosan be kell jegyeztetni és az I. pillér keretében biztosított képzés eredményes elvégzését igazoló tanúsítvánnyal együttesen be kell nyújtania pályázatát a program II. pillérét képező vissza nem térítendő tőkejuttatásra, amelyben minimálisan 200-an részesülhetnek. További fontos információ, hogy a pályázóknak a megpályázott beruházás 10 százalékát kitevő önerővel kell rendelkezniük.

Adó-kódex Számvitel 2014

A márciusban megjelenő kiadvány a számviteli változások gyakorlatias, példákkal illusztrált magyarázatait és a hatályos számviteli számviteli törvényt is tartalmazza. Megrendelés itt

Rendelje meg a TB és a Számviteli kódexet együtt, egy kiadvány áráért!

A támogatható tevékenységek körébe tartoznak a vállalkozás előkészítésének költségei, így például cégalapítás, ügyvédi szolgáltatás, kötelező engedélyek, a megvalósítás költsége vagy akár az eszközbeszerzés vagy bérlés.

Programelemek és képzéstípusok

A projektben a többféle képzés, szakmai workshop, előadás, interaktív beszélgetés és konferencia mellett tanácsadó segíti majd a fiatalok munkáját az üzleti terv összeállításában és elkészítésében, valamint a vállalkozás megalapításában.

Fontos részét képezik a programnak a vállalkozó személyével, a vállalkozás indításával kapcsolatos ún. orientációs képzések. Ennek során a pályázók a vállalkozás létrehozását segítő elméleti és gyakorlati oktatásban, a szakmai moduláris ismeretanyag elsajátításában (pl. pénzügyi, marketing és jogi ismeretek), illetőleg a vállalkozói kompetenciát fejlesztő tréningen vesznek majd részt.

A képzések várhatóan 2014 júniusától indulhatnak 20-25 fős csoportokban. A képzési helyszínek nem kerültek még kiválasztásra, azokat a programban résztvevők igényeihez igazítja majd a lebonyolító szervezet.

Hogyan lehet jelentkezni?

A www.mva.hu/segitunkinditani oldalon a program iránt érdeklődők a jelentkezés online felületén regisztrációval indítják el elektronikus adataik feltöltését, amelynek véglegesítése a mentéssel zárul. Fontos tudnivaló, hogy a már feltöltött és elmentett adatok utólagosan nem módosíthatók! A jelentkezés lezárása után az OFA folyamatosan tájékoztatja az érintetteket a program további eseményeiről.


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 26.

Mi lehet a cégem neve?

Egy új vállalkozás megszületésekor az egyik központi kérdés, hogy a tulajdonosok milyen nevet adjanak az új cégük részére, főként, ha azt szeretnék a tevékenységük reklámozásához, akár egy új brand létrehozásához is felhasználni. De a cégnév felhasználása kapcsán vannak olyan szabályok, amelyek a tagok, részvényesek fantáziájának korlátokat szabnak.