
Új uniós szabályok a rövid távú szálláshelykiadással kapcsolatban
Cikkünkből megismerheti a rövidtávú szálláskiadás uniós szabályozásának főbb pontjait és szabályozási koncepcióját.
Cikkünkből megismerheti a rövidtávú szálláskiadás uniós szabályozásának főbb pontjait és szabályozási koncepcióját.
„A Bizottság ma rendeletjavaslatot fogadott el, amelynek célja a rövid távú szálláshelykiadás átláthatóbbá tétele és a hatóságok támogatása abban, hogy biztosítani tudják a rövid távú szálláshelykiadás kiegyensúlyozott fejlődését a fenntartható idegenforgalmi ágazat részeként.[…]”
Az Európai Bizottság rendeletjavaslatot fogadott el a rövid távú szálláshelykiadás átláthatóbbá tételére és a hatóságok támogatására, hogy biztosítani lehessen az ilyen típusú szálláshelyek kiadásának kiegyensúlyozott fejlődését az idegenforgalmi ágazat részeként – tájékoztatott a brüsszeli testület hétfőn.
Az EUB főtanácsnoka szerint nem sérti az EUMSZ-t a bérleti díj fizetésében részt vevő közvetítők forrásadó-levonási kötelezettsége.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) szerint a cég nem tartotta be maradéktalanul a hatóság felé vállalt módosításait a fogyasztóknak nyújtott tájékoztatásaiban.
Az EUB szerint közérdek az elérhető árú bérlakások biztosítása a metropoliszok belvárosaiban. Az ítélet szerint a legitim cél a rövidtávú kiadások korlátozásánál enyhébb eszközzel nem érhető el, tehát a tevékenység korlátozása „lehet arányos, ha egy település bérlakáspiacán vészhelyzet van”.
Az EUB döntése szerint jogszerűen lehet korlátozni a lakóingatlanok rövidtávú bérbeadását, ha a közérdekű cél a megfizethető lakhatás biztosítása.
Alábbi cikkünkben a 2020/174–176. számú Magyar Közlönyök újdonságai közül válogattunk.
Tudjuk, hogy még nem tudunk semmit. Augusztus 1-ével vélhetően részletes szabályozás jön a rövid távú szálláshelykiadás terén.
Benyújtotta a kormány a rövid távú szálláshely kiadással összefüggő egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot.