Bejegyzések Global Legal Hackathon címkével

A Food Fighters és akik mögötte vannak – Interjú a Legal Hackathon győztes csapatával
2020. augusztus 13. A jövő jogásza

A Food Fighters és akik mögötte vannak – Interjú a Legal Hackathon győztes csapatával

Idén tavasszal immár harmadik alkalommal rendezték meg a Global Legal Hackathon budapesti első fordulóját, melynek győztes csapata a Food Fighters lett. Időközben lezajlott a második, nemzetközi forduló is, ahol a csapat ismét bizonyított, és bejutottak a döntőbe. A csapattagokkal az ötletükről, élményeikről, és a még előttük álló harmadik fordulóról beszélgettünk.

A modern ügyvéd 8 fegyvere
2020. március 4. Cégvilág

A modern ügyvéd 8 fegyvere

A virtuális eljárások, az online előzetes bizonyítás, a valós idejű technológiák, valamint a mobilügyvédek mind azt mutatják, hogy a technológia mára a jog szerves részévé vált.

Megkezdődött a II. Global Legal Hackathon
2019. február 23. Szakma

Megkezdődött a II. Global Legal Hackathon

Tegnap este elkezdődött a történelem legnagyobb jogi hackathonja a világ számtalan országában, városában. Magyarországon este 6 órakor nyitották meg a II. Global Legal Hackathon budapesti fordulóját. A Wolters Kluwer Hungary Kft. és a KPMG Legal társszervezésében életre hívott versenyre összesen 45 résztvevő, 9 csapatba szerveződve regisztrált. Az idei év technikai főtámogatója a Microsoft, de számos szponzor növeli az esemény színvonalát (Ars Boni, Dentons Réczicza Law Firm, Elsa, Everprove, iCentre, Invitech, Ivanics Csoport (Volvo), IVSZ Szövetség a Digitális Gazdaságért, Loginet, ProLawyer Consulting, Red Bull, SMART PR, Szecskay Ügyvédi Iroda).   A 2018-as, a Wolters Kluwer által szervezett magyarországi fordulón győztes csapat, a Closers bejutott a világ minden tájáról kiválasztott legjobb 14 csapat közé, így április 21-én, New Yorkban a Revealu projekttel képviselték hazánkat a Global Legal Hackathon végső fináléjában, ahonnan az első díjat hozták végül el. A szervezők remélik, a 2019-es év a hasonló innovatív tehetségek felfedezésének és szakmai karrierjük megalapozásának éve lesz.   Az idei verseny különlegesnek és példaértékűnek tekinthető abból a szempontból, hogy a szervezők missziójuknak tekintik, hogy minél több nő és női vezető bizonyíthasson a jogi innováció /…

Mesterséges intelligencia és szerzői jog
2019. február 18. Cégvilág

Mesterséges intelligencia és szerzői jog

Isaac Asimov 1976-os „Kétszáz éves ember” („Bicentennial Man”) – majd az annak alapján készült, Asimov és Robert Silverberg 1992-es „A pozitron-ember” – című írásában Andrew (NDR-113), a háztartási robot emberré válásának rögös, két évszázados folyamatát ismerhetjük meg. Az 1999-ben Robin Williams főszereplésével megfilmesített alkotás Asimov robotvilágának egyik legérdekesebb darabja, amely olyan kérdésekkel foglalkozik, mint az érzelem és értelem, a rabszolgaság és szabadság, szerelem, humanizmus, szellemi kreativitás. A történet egyik fontos eleme, hogy Andrew a háztartási feladatainak kötelességszerű teljesítése mellett örömét leli a fafaragásban. Ennek eredményeként olyan kreatív alkotásokat hoz létre (például kakukkos órákat), amelyeket a robot tulajdonosa, Richard Martin részben Andrew javára értékesít. A rendkívül szerteágazó, összességében a „mi az ember” kérdésre választ kereső mű így egy apró szeletében a szerzői jog és a mesterséges intelligenciával rendelkező, önmagát folyamatosan fejlesztő robot viszonyrendszerét is körbejárja. Ha Asimov robot-világa valósággá válna és a szerzői jog jelenlegi paradigmája fennmaradna, Andew egyáltalán nem rendelkezhetne szerzői jogokkal. A szerzői jog jellegéből adódóan csak az emberek kreatív alkotásait védi. (Érdekes vita alapja lehet, hogy a történet szerint Andrew emberként hunyt el, miután pozitron agyának élő szövetre…

Alternatív vitarendezés a digitális kihívások kapujában
2018. december 10. Cégvilág

Alternatív vitarendezés a digitális kihívások kapujában

A 2018. december 3-4 között megrendezett III. Alternatív Vitarendezési Konferencia fókuszában a digitalizáció állt. A Magyar Nemzeti Bank, az Országos Bírósági Hivatal, a Pénzügyi Békéltető Testület, valamint a Wolters Kluwer Hungary Kft. által szervezett rendezvénynek idén is a Magyar Tudományos Akadémia adott otthont.

Wolters Kluwer 2019: Fókuszban a jövő és a tudás
2018. december 4. Napi

Wolters Kluwer 2019: Fókuszban a jövő és a tudás

A Wolters Kluwer Hungary mindig fontos missziójának tekintette a társadalmi felelősségvállalást. Ennek keretében a jogászi szakma legkiemelkedőbb szaktekintélyei mellett a kezdetek óta fontosnak tartotta, hogy a jövő jogászi generáció tehetségeit is kiemelje, jutalmazza és hozzásegítse őket szakmai karrierjüket megalapozó tudásuk megszerzéséhez. Az idén immár harmadik alkalommal megrendezésre kerülő, a jogászi szakmai legkiválóbb eredményeit és jogászait díjazó Jogászdíj gálán kiosztott tizenöt díjból kettőt is a jövő tehetségeinek szenteltek: az év fiatal tehetsége – jogász és joghallgató kategóriában. 2019-ben fokozottan fókuszba kerül a társadalmi felelősségvállalás és a fiatal tehetségek támogatása („a legjobb befektetés a tudás”), így a Wolters Kluwer Hungary úgy döntött, hogy valamennyi fiatal tehetséget támogat abban, hogy pályájukon még sikeresebbek legyenek. Ezért a Jogászdíjon jelöltként megjelent 6 tehetséges jogász lehetőséget kap arra, hogy ingyenesen részt vehessen a Wolters Kluwer Hungary valamennyi 2019-ben megrendezésre kerülő konferenciáján, így többek között a szakmai körben régóta elismerésnek örvendő Wolters Kluwer Jogi Konferencián és a minden évben hatalmas sikert arató Visegrádi Munkajogi Konferencián. Mindezen túl a 2019-es év más területeken is kiemelkedő lehetőséget biztosít a fiatal tehetségek bemutatkozására. A Wolters Kluwer Hungary lesz ugyanis a…