Bejegyzések a ‘személyi jövedelemadó’ címkével ellátva

Lopott pénz után kell adózni?

Lopás esetén hiába kerül ki a készpénz az adózó birtokából, nem következik be sem vagyongyarapodás, sem életvitelére fordítás, ezért nem alkalmazhatók az Art. 109.§ szerinti becslési szabályok.

Az USA-ban élő pókerversenyen szerzett nyeremény nem szja köteles

Szerző: Mátyás Ferenc
Dátum: 2019. február 8.
Címkék: , , , ,
Rovat: ,

Az USA-ban élő pókerversenyen szerzett nyeremény Magyarországon nem személyijövedelemadó-köteles, mert a személyi jövedelemadó törvény azt nem minősíti adóköteles nyereménynek. A kettős adóztatás elkerüléséről és az adóztatás kijátszásának megakadályozásáról szóló államközi egyezmény az ügyben nem irányadó – a Kúria eseti döntése.