Adatszolgáltatási kötelezettség weblapon


2024-ben az internetes kommunikáció, megjelenés, kereskedelem talán fontosabb, mint korábban.

Tapasztalataink szerint a hatóságok is egyre nagyobb figyelmet fordítanak az internetes kereskedelem és általánosságban az adatszolgáltatás törvényileg előírt betartására.

Éppen ezért elengedhetetlen azon adatokat feltűntetni melyeket az „2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről” ír elő. Ezek szerint a honlap tulajdonosának a weboldalon (láblécben, vagy külön Impresszum menüpontban) a következő adatait elérhetővé kell tennie:
Cégneve, Székhelye, Elérhetőségei (Cím telefonszám, e-mail cím), Cégjegyzékszám, Adószám, Hatósági engedély azonosítója (amennyiben tevékenysége engedélyköteles), Kamarai tagság azonosítója.

Ezeken túl, a törvény előírja, hogy a tárhely szolgáltatói adatai is feltűntetésre kerüljenek.

Forrás: Domanin Regisztráció Kft.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 9.

Ezentúl minimum két év jótállást kell vállalni a tartós fogyasztási cikkekre

Tíz fogyasztóvédelmi tárgyú kormányrendelet módosítását tartalmazza a fogyasztóvédelemmel összefüggő kormányrendeletek módosításáról szóló jogszabálycsomag, amely érinti egyebek mellett a légi személyszállítás, a tartós fogyasztási cikkek kötelező jótállásának a szabályait, a kereskedelmi tevékenységek végzésének a feltételeit, a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződéseket, illetve az adatok végleges hozzáférhetetlenné tételét lehetővé tevő alkalmazás biztosításával kapcsolatos eljárási szabályokat is. A változások egy részét 2024. május 8-tól kezdődően alkalmazni kell.

2024. május 7.

NIS2: ki legyen az információs rendszerek biztonságáért felelős személy?

A kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan-törvény” hatálybalépésével kezdetét vette Magyarországon is az EU új NIS2 (Network Information System v2) irányelvének átültetése a hazai jogrendbe. Ezek az információvédelmi követelmények minden eddiginél szélesebb kört érintenek, az előzetes becslések alapján közvetlenül 2500-3000 társaság került a hatálya alá. Az érintett cégeknek  2024. június 30-ig már csak alig két hónap áll rendelkezésükre, hogy bejelentkezzenek a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságához (SZFTH).  A regisztráció során adminisztratív és technikai jellegű cégadatok megadása mellett az információs rendszerek biztonságáért felelős személy (IBF) adatait és elérhetőségét is fel kell tüntetni. Kóczé Péter a Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég digitális üzletágának vezetője segít átgondolni, hogy mi alapján válasszuk ki a cég számára optimális megoldást.