cikkei


Buday Dénes  |  2014. július 18. Életmód

Peugeot 308 1,6 e-HDi Allure – Nemcsak szép, hibátlan!

Letisztult stílus, innovatív vezetőhely, rekord alacsony értékű CO2-emisszió és a vezetés eddig nem tapasztalt élménye, a rendkívül nagyratörő műszaki tervezés eredményeként megszületett minőség célja, hogy a legjobbak közé helyezze ezt a Peugeot modellt, amely tükrözi a modellek exkluzivitásának növelését szolgáló márkatörekvéseket.

Ars Boni jogi folyóirat  |  2014. július 17. Napi

A jogtudomány posztolása

A Jogtudományi Intézet aktuális témákról tudományos igényességgel feldolgozott, de nem csupán a tudomány képviselői számára érthető posztokat szeretne közzétenni honlapján. A Papp Mónika és Ziegler Dezső Tamás által szerkesztett blog ambíciója, hogy a magyar jogtudomány egészére kiterjedően megkerülhetetlen platformot hozzanak létre mind az elméleti, mind a gyakorlati jogászi hivatást űzők számára – adja hírül az Ars Boni jogi folyóirat.
.

onlinejogsebesz.hu  |  2014. július 17. Szakma

Gyorshajtás: méltányosságból sincs könyörület – 3. rész

A gyorshajtással és az objektív felelősség elvén kiszabott közigazgatási bírságokkal kapcsolatos eljárásokban is fellebbezhetünk, igaz, ennek meghatározott tartalmi és formai követelményei vannak. Egyet mindenképp érdemes tudni, a közigazgatási bírságot így vagy úgy, de mindenképp behajtják rajtunk, megfizetése alól pedig még méltányossági alapon sincs kibúvó, legfeljebb részletfizetést vagy halasztást kérhetünk.

Gazdag László  |  2014. július 17. Cégvilág

Lehet magyar gazdasági csoda (2. rész)

Megalapozott, államilag vezérelt modernizációs stratégia szükséges a magyar gazdasági csodához, melynek lényege a makroszerkezet-váltás, a világgazdasági korszakváltás előtti ágazatok leépítése. Ezért egészen súlyos tévedés a „legiparosodottabb ország” pozíciójának megszerzése érdekében meghirdetett gazdaságfilozófia.

onlinejogsebesz.hu  |  2014. július 16. Szakma

A gyorshajtás és az ellopott autó – 2. rész

Kétféle módon is mentesülhetünk a gyorshajtás miatt kiszabandó közigazgatási bírság megfizetése alól. Érdemes tudni, hogy melyek ezek, hiszen akár a háromszázezer forintot is elérheti ez az összeg. Azt sem árt tudni, az eljárások kezdeti szakaszában milyen jogi lehetőségeink vannak. A hatóság nem árulhat zsákbamacskát: nemcsak a felvételeket, de az eljárás során keletkezett összes iratot jogunkban áll megtekinteni

Dr. Kártyás Gábor  |  2014. július 15. Cégvilág

Munkavállalók az iskolapadban – a képzések munkajogi kérdései

Számos szakmában létfontosságú a szaktudás folyamatos fejlesztése, naprakészen tartása. Ezt felismerve a munkáltatók rendszeresen szerveznek továbbképzéseket, a munkavállalók pedig gyakran önállóan is képzik magukat. Mikor lehet felmondani a tanulmányi szerződést és milyen következményei vannak a szerződésszegésnek? Az alábbi cikkben ezekre a kérdésekre keressük a választ.

onlinejogsebész.hu  |  2014. július 15. Szakma

Nemi erkölcs elleni bűncselekmények régen és ma

Az 1978. évi IV. törvényhez (a továbbiakban: 1978-as Btk.) képest a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény (a továbbiakban: Btk.) lényeges változásokat eszközölt – mint már a fejezet címében is utal – rá a nemi élet szabadsága és a nemi erkölcs elleni bűncselekmények vonatkozásában. Ezzel nem csak a nemi erkölcs védelme, hanem a nemi önrendelkezés és a nemi szabadság védelme is előtérbe kerül.

dr. Juhász István  |  2014. július 14. Szakma

Fűszerezett adózás

A fűszerek jelentős befolyással voltak az emberiség történelmére. A fűszerek megízesítik ételeinket, éppen ezért sok ezer éve nagy becsben tartja az emberiség a fűszereket, gyakran az arannyal vetekedett az értéke (ára). A fűszerekért gyakran háborúztak, és a XV-XVI. század nagy felfedezéseit is az utánuk való vágy indította el, Kolumbusz a fűszerekkel teli Indiába szeretett volna elhajózni. A történelem során gyakran felhasználták a fűszereket az adóbevételek előteremtése érdekében is. Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány ezzel kapcsolatos érdekességet.

Mészáros Etelka  |  2014. július 11. Cégvilág

Innováció, startup, kreativitás

Magyarország jelenleg az EU országok között innovációs sorrendben a középmezőny végénél helyezkedik el. Ennek javítására rövid és hosszú távú megoldások lehetnek, mint például a szellemi tulajdonszerzés lehetőségeinek javítása, vagy a K+F kiadások közteher kedvezményeinek növelése. A szellemi tulajdon növelésének kiváló példái a start up cégek. Cikkünkben dr Greiner István, a Magyar Innovációs Szövetség általános elnökhelyettese tájékoztat a hazai innováció jelenlegi helyzetéről, valamint a Be novative, Pictoverb és Tresorit startup cégek számolnak be arról, hogy honnan jött az ötletük, milyen problémákkal találkoztak a megvalósítás során és hol tartanak ma.