A jogellenes munkaviszony-megszüntetés következményei
A felmondás közlésének jogszerűségét az arra hivatkozó félne kell bizonyítania.
A felmondás közlésének jogszerűségét az arra hivatkozó félne kell bizonyítania.
Bizonyos esetekben lehetséges a munkaviszony helyreállítására, ekkor a munkaviszony oly módon folytatódik, mintha a munkavállaló a megszüntetés és a helyreállítás közti időtartamot is munkaviszonyban töltötte volna.
Az, hogy a felperes más véleményen volt bizonyos kérdésekben, amit ki is fejtett, nem jelent védett tulajdonságot.
Cikkünkben áttekintjük a várandós nő egészségét nem veszélyeztető és biztonságos foglalkoztatására vonatkozó munkáltatói kötelezettségeket.
Az írásban közölt munkáltatói felmondásból annak okának világosan ki kell tűnnie.
A kórház szerint a kérelmező munkáját 18 nap munkavégzés alapján nem lehetett megítélni, ezt követően pedig a terhessége miatt kórházba került, így jogszerű volt a kismama elbocsátása. Az Egyenlő Bánásmód Hatóság nem fogadta el azt az érvelést és megállapította a közvetlen hátrányos megkülönböztetést.
A munkavállalót a felmondási idő azon tartalmára, amely időtartamra a munkáltató az Mt. 70. § (1) bekezdése alapján mentesítette a munkavégzési kötelezettség alól, szabadság illeti meg.
A Kúria két felülvizsgálati eljárásban is a munkakör megszűnésére alapított felmondással foglalkozott.
Cikkünkben a felmondási indok világos megfogalmazásához szeretnénk segítséget nyújtani, mivel a jelenlegi, a járvány okozta helyzetben született felmondásokra is érvényesek a „békeidőben” alkalmazott előírások.
Bár hazánkban jelen pillanatban nem tombol a koronavírus, sokakat foglalkoztat egy esetleges járványhelyzetre való felkészülés.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!