Greta Thunberg: Klímakönyv – ajánló
Bár az 1970-es évek óta téma a klímaváltozás a globális fórumokon, de valójában a mai napig nem dőlt el még az sem, hogy a bolygót akarjuk megmenteni vagy az életmódunkat.
Bár az 1970-es évek óta téma a klímaváltozás a globális fórumokon, de valójában a mai napig nem dőlt el még az sem, hogy a bolygót akarjuk megmenteni vagy az életmódunkat.
Az EU az eladók termelői láncért viselt felelősségének szigorításáról döntött. Németországban már évek óta az értékesítők felelnek a termelőik emberi jog sértéseiért és környezetszennyezéseiért.
Szenved a világ a forróságtól 2024 nyarán is. Lehet is, kell is tenni ellene, de csak globális összefogással lehet.
Felborulóban vannak a hagyományos évszakok, melyek eddig megszokott életmódunkban is változást okozhatnak.
A kérelmezők az EJEB-hez fordultak Svájccal és Franciaországgal szemben. A kérelmezők szerint az államok megsértették állampolgáraik emberi jogait azáltal, hogy nem léptek fel elég határozottan az éghajlatváltozással kapcsolatban mérföldkőnek számító strasbourgi tárgyalásokon.
Az utolsó pillanatban vagyunk, hogy megelőzzük az éghajlati katasztrófát.
A járvány előtt még megszokott volt, hogy cégvezetők, menedzserek egyik napról a másikra repülőre ültek, és akár kontinenseket is átszelve utaztak azért, hogy kollégáikkal, partnereikkel találkozzanak. A pandémia azonban alapjaiban változtathatja meg a hozzáállást az üzleti utakhoz.
Erdőtüzek, hőhullámok, szárazság, vízhiány, heves esőzések, áradások – a tudósok már kiabálnak: ha tovább pusztítjuk a természetet, visszafordíthatatlan változások teszik egyre lakhatatlanabbá a Földet. És már nem csak gyermekeink számára!
Egyértelműen a globális felmelegedést okolják a szakemberek a 2021 júliusi nyugat-európai esőzések és a közép-európai tartós hőség kialakulása miatt.
A munkaidő csökkentése a klímaváltozás elleni küzdelmet is segítené.