Az AI szabályozás jövője az USA-ban
Technológiai vezetők találkoztak az amerikai törvényhozókkal a Capitol Hillben, hogy megvitassák az AI szabályozás jövőjét.
Technológiai vezetők találkoztak az amerikai törvényhozókkal a Capitol Hillben, hogy megvitassák az AI szabályozás jövőjét.
Az Európai Bizottság megnevezte azt a hat nagy technológiai vállalatot, amelyeket a digitális gazdaság kapuőreinek tekintenek, és így szigorúbb szabályok vonatkoznak rájuk.
Adatvédelmi aktivisták riadót fújnak az Európai Bizottság tervei miatt, amelyek a gyermekek online zaklatásának visszaszorítására irányulnak. Arra figyelmeztetnek, hogy ez „tömeges megfigyeléshez” vezetne a blokkban.
Megkezdték az utolsó tárgyalási kört az európai intézmények az úgynevezett digitális szolgáltatásokról szóló rendeletről. A jogszabály célja az, hogy európai szinten szabályozza újra a nagy technológiai cégek felelősségét és a törvénysértő tartalmak ügyét.
A tervek szerint a változásokkal a felhasználók beleszólhatnak majd, abba, hogy az internetes óriáscégek milyen módszerekkel érik el őket. És könnyebb lesz az illegális tartalmak eltávolítása is. Azonban sokak szerint veszélyezteti a szólásszabadságot a tervezet.
Nagy győzelmet könyvelhet el az Európai Bizottság versenypolitikája. Az Európai Törvényszék megerősítette, hogy a Google visszaélt piaci erőfölényével, amikor saját összehasonlító vásárlási szolgáltatását előnyben részesítette a versenytárs hasonló termékéhez képest.
Az Egyesült Királyságban végső esetben, akár a techcégek vezetőit is felelősségre vonnák, ha nem tesznek meg mindent a jogsértő posztok eltávolítása érdekében.
Miközben az algoritmusok átláthatatlansága terepet ad a diszkriminációnak, sértheti a magánélethez és a tulajdonhoz való jogot, a közösségi média térnyerésével – a bíróságok helyett – piaci szereplők döntenek arról, hogy az egyik emberi jog védelmét egy másik elé helyezik. A jognak az üzleti szereplők megregulázása helyett azonban inkább rugalmasan kellene hozzáállnia a technológiához, különben nem lesznek eszközei sem a lekövetésére.
Franciaország a techcégek méltányosabb juttatásokra irányuló régóta tartó törekvésében áttörő sikert ért el, miután a Facebook megállapodott országos és regionális újságok egy csoportját képviselő országos és regionális újságok szövetségével (APIG), hogy fizet a felhasználók által megosztott tartalmakért.
A Googlenek a cookiek, népszerű webes nyomkövető eszköz, blokkolására vonatkozó terve sérti a versenyjogi szabályokat állítják hirdetők, kiadók és techcégek egy csoportja az EU versenyhatóságának benyújtott panaszában.