Jogellenesen osztották fel az online hirdetési piacot?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Facebook Inc. és a Google anyacége az Alphabet Inc. megállapodott abban, hogy „együttműködnek és segítik egymást” az online hirdetésekkel kapcsolatos megállapodásuk bírósági vizsgálata során – közölte a Wall Street Journal.

A Wall Street Journal emlékeztetett, hogy múlt héten 10 amerikai szövetségi állam indított pert a Google ellen.

A szövetségi államok szerint a Google és a Facebook együttműködése jogellenes, amellyel az online hirdetési piacon gazdasági erőfölényben lévő két cég megsértette a monopóliumellenes jogszabályokat, az online hirdetési üzletáguk fellendítése érdekében.

A szövetségi államok azt állítják a perben, hogy a Google és a Facebook tisztában volt azzal, hogy megállapodásuk alapot adhat a monopóliumellenes vizsgálatokra, és előre egyeztettek, hogy hogyan kezeljék a vizsgálatot.

A Google szóvivője a Wall Street Journalnak elmondta, hogy a monopóliumellenes vizsgálatokkal kapcsolatos ilyen megállapodások rendkívül gyakoriak. A Wall Street Journal szerint fény derült arra is, hogy a Facebook üzemeltetési igazgatója, Sheryl Sandberg írta alá a megállapodást a Google-lel.

A Wall Street Journal egy olyan e-mailt is idéz, amelyben Sandberg kifejtette Mark Zuckerbergnek, a Facebook vezérigazgatójának és más vezetőknek, hogy „ez stratégiai szempontból nagy ügy”. A Facebook nem válaszolt a Reuters megkeresésére.

(reuters.com)




Kapcsolódó cikkek

2024. július 9.

Olaszországban jogvita lett a strandolásból

Az olasz tengerpart elképzelhetetlenek strandfürdők nélkül. Az önkormányzatok évtizedekig átláthatatlanul adták ki az üzemeltetési jogokat, megsértve az uniós versenyjogot. A következőkben a szerző egy bizarr jogi és politikai vitát tár a Jogászvilág olvasói elé.

2024. június 24.

Mi köze a kékúszójú tonhalaknak a keresetek befogadhatóságához?

Cikkünkben az Európai Unió Működéséről Szóló Szerződés („EUMSz”) 263. cikkének (4) bekezdése alapján benyújtott közvetlen keresetek (megsemmisítési keresetek) egyes befogadhatósági feltételeit vizsgáljuk, elsődlegesen az Európai Unió Bírósága által kialakított esetjog alapján.