Cégvilág

2014. június 18.

Kevesebb hajléktalan dolgozik rendszeresen

Hét éve csak minden harmadik hajléktalan ember jut munkán keresztül jövedelemhez, és egyre kevesebbnek van rendszeres munkája – vázolta a hajléktalanok munkaerő-piaci helyzetét Győri Péter, a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI) szakmai igazgatóhelyettese szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.

2014. június 18.

Lehetőségek nőknek: karriernap a Bálnában

Első alkalommal rendezett meg a Jobline egy, kifejezetten nők számára rendezett karriernapot. Bár a CV-fotózás, vagy a karrier-tanácsadás bizonyára a férfiakat is érdekli, de a meetup-okon, és az előadásokon zajló témafelvetés azonban olyan volt, amelyben hangsúlyosan megjelent a női gondolkodásmód. Azt, hogy melyik a férfias, vagy nőies szakma, és a benne dolgozók számára ez mit is jelent inkább a hölgyek számára volt érdekes. Mint ahogy az is, hogy a technológia életünket megkönnyítő újításai hogyan teszik könnyebbé az életünket.

2014. június 18.

Cégvezetők: agrárfejlődést hozhat az EU-tagság

A hazai cégvezetők között lényegesen többen érzékelik az európai uniós tagság előnyeit, mint ahányan hátrányokról számolnak be. Ez igaz a vállalkozások fejlődési lehetőségeinek tekintetében, de még inkább a gazdaság egésze szempontjából. A legnagyobb fejlődési potenciált az agráriumban sejtik a menedzserek.

2014. június 17.

A hét jogesete: munkáltatói kárfelelősség vírusfertőzésért

A munkáltató egészségkárosodásért fennálló objektív kártérítési felelőssége alapján a kimentés eredménytelensége, a munkavállaló fokozott veszélynek kitett munkakörben foglalkoztatása és a védőoltás elmaradása azt bizonyítják, hogy a munkavállaló megbetegedése nem a munkaviszonyon kívül eső okból következett be – döntött  a Kúria egy kártérítési ügyben.

2014. június 17.

Diákmunka: munkavégzés az iskolaszövetkezetben

A nyár közeledtével a családok életében és a híradásokban egyaránt egyre több szó esik a diákok munkavégzéséről. Háromrészes cikksorozatunkban diákok munkavégzési lehetőségeit, ezen belül kiemelt figyelemmel az iskolaszövetkezeti foglalkoztatást igyekszünk átfogóan bemutatni. Cikksorozatunk utolsó, harmadik részében az iskolaszövetkezeti munkavégzés speciális szabályai vesszük sorra.

2014. június 17.

Generációs szakadékok csökkentése – mire jó a diákmunka?

A nyári diákmunka több annál, mint jó pénzkereseti lehetőség a fiatalok számára. Alkalom arra, hogy a megismerjék a munka világát, kipróbálják magukat új szerepekben és felkészüljenek arra, hogy egyszer kilépnek a könnyen kezelhető online világból az elvárásokkal teli offline világba.

2014. június 16.

Strandokon és fesztiválokon dolgoznának a diákok

A nyári szünidőben  megnő az igény a diákmunka iránt, a munkalehetőségek köre is számos szezonális tevékenységgel bővül, a diákok azonban legszívesebben  strandokon, nyári fesztiválokon dolgoznak, vagy irodai és hostess munkát vállalnak, ugyanakkor mezőgazdasági munkára nehezebben találnak jelentkezőket a munkáltatók.

2014. június 13.

A munkáltatók kétharmada jogsértő

2014. január-március hónapokban a munkaügyi hatóság 5 918 munkáltatót ellenőrzött, a vizsgálatok során a foglalkoztatók 58 %-nál talált munkaügyi jogsértéseket, amelyek az ellenőrzés alá vont foglalkoztatottak (34 066 fő) 51 %-át érintették.

2014. június 12.

Így alkalmazhatók diákok nyáron

Sokféleképpen foglalkoztathatók diákok a nyári szünetben. A munkajogi tudnivalókat és a gyakori hibákat ismerteti a BDO Magyarország.

2014. június 11.

Diákmunka: az iskolaszövet kedvezményrendszere – 2. rész

A nyár közeledtével a családok életében és a híradásokban egyaránt egyre több szó esik a diákok munkavégzéséről. Három részes cikksorozatunkban diákok munkavégzési lehetőségeit, ezen belül kiemelt figyelemmel az iskolaszövetkezeti foglalkoztatást igyekszünk átfogóan bemutatni. Cikksorozatunk második részében az iskolaszövetkezet kedvezményrendszerét tekintjük át.