
Az EJEB előtt az azeri baltás gyilkos ügye
A kérelmezők azt szeretnék elérni, hogy az azeri baltás gyilkos töltse le a büntetését.
A kérelmezők azt szeretnék elérni, hogy az azeri baltás gyilkos töltse le a büntetését.
Jövő héttől korlátozottan, de újraindul az esküdtszékek munkája Angliában és Walesben.
A résztvevők megállapították, hogy a bíróságok és az ügyvédi tevékenységet gyakorlók közös érdeke, hogy az igazságszolgáltatás működését a lehetőségek adta keretek között, az eljárási garanciák megtartásával, a lehető legszélesebb körben biztosítsák.
A brit legfőbb ügyészség ajánlása szerint a kisebb súlyú büntetőügyeket az ügyészek peren kívüli eljárásban ügyészi figyelmeztetéssel vagy más kiszabható enyhe szankcióval zárják le a koronavírus miatt.
A Kúria a járványügyi veszélyhelyzet idején is magas szakmai színvonalon látja el az Alaptörvényben és a jogszabályok által előírt ítélkezési és jogegységesítési feladatait.
A MÜK elnöke levélben fordult az igazságügyi miniszterhez és a Miniszterelnökséget vezető miniszterhez, segítséget kérve az ügyvédség számára.
A brit igazságügyi és ügyvédi vezetők a bíróságok ítélkezésének időszerűségével és a védőügyvédek díjazásának kihívásaival foglalkoztak.
Megvizsgálta a szülői felügyelet és a feltételes szabadságra bocsátás jogintézményeivel kapcsolatos bírósági gyakorlatot a Kúria az eredményekről a Kúria elnöke szóban tájékoztatta az igazságügyi minisztert, rövidesen írásban is megküldi válaszát.
Az OBH az ügyfelek elégedettsége érdekében megteremtette a kulturált, kényelmes, egyszerű, gyors és biztonságos ügyintézési körülményeket, Magyarország az ítélkezést támogató fejlesztések területén tartalmas új fejezettel bővült - emelte ki beszédében dr. Répássy Árpád, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökhelyettese, a Közigazgatási- és Közszolgálati Fejlesztés Operatív Program (KÖFOP) zárórendezvényén. Az OBH elnökhelyettes hozzátette: a szervezet 11 ezer dolgozója számára is biztosítottá váltak a XXI. századi munkavégzéshez szükséges munkafeltételek. Répássy Árpád szerint így Magyarország kormányának támogatásával a bíróságok a 21. századba léptek az informatikai fejlesztések területén is. „Digitalizáció nélkül nincs jövő.” Ezzel a gondolattal nyitotta beszédét dr. Pintér Sándor belügyminiszter az Országos Bírósági Hivatal (OBH) Digitális Bíróság Projekt zárórendezvényén. Kiemelte, hogy az informatikai fejlesztések alkalmazása egyszerre biztosítja a fejlődést és az ország versenyképességét. Úgy fogalmazott, az OBH fejlesztései illeszkednek a kormány elektronikus közigazgatási célkitűzéseihez, amelynek célja az ügyfelek gyorsabb, hatékonyabb ellátása. A miniszterelnök-helyettes hangsúlyozta, hogy ebben fontos szerepe van az ügymenet egyszerűsítésének, átláthatóbbá tételének, illetve az iratbetekintés időtől függetlenné tételének. Ezzel a bírósági ügyintézés felgyorsult és az adminisztrációs terhek, valamint a költségek csökkentése mellett nagyobb adatfelhalmozásra nyílt lehetőség. Pintér Sándor fontosnak tartja…
2018. év végén megújult a Nyitott Bíróság adatszolgáltatás a bíróságokon, ez alapján most készült el az első, részletesebb és pontosabb adatokat tartalmazó felmérés. Fentiek kapcsán kérdezte az OBH dr. Andódi Lászlót a Nyitott Bíróság program országos koordinátorát.