cikkei


Dr. Berta István Zsolt  |  2013. június 16. Cégvilág

Az elektronikus aláírásról egyszerűen

Napjainkban gyakran hangoztatott téma a digitális írástudás és az elektronikus ügyintézés kiemelt szerepe. Ennek ellenére a digitális írástudáshoz és elektronikus ügyintézéshez nélkülözhetetlen elektronikus aláírásról sokszor keveset tudnak az emberek. A következő cikkben röviden összefoglaljuk, amit minden érdeklődőnek és felhasználónak tudnia érdemes az elektronikus aláírásról. Ismertetjük a területhez kapcsolódó alapfogalmakat, hogy mit nevezünk elektronikus aláírásnak, mennyibe kerül, mennyire biztonságos, hogyan lehet igényelni és mire van szükség a használatához. Írásunk végén képekkel illusztrálva bemutatjuk egy elektronikus aláírás elkészítésének folyamatát, valamint a technológia leggyakoribb felhasználási területeit.

SZ. K.  |  2013. június 13. Cégvilág

Az elhelyezkedés záloga a diákmunka

Elkezdődött a nyári diákmunka szezon, amit egyre inkább kihasználnak a fiatalok. Sokan rendszeres munkát keresnek, mert nem ritka, hogy a cégek azokat veszik fel főállásba, akik korábban diákként dolgoztak náluk. Elhelyezkedni az iskolaszövetkezeteken keresztül a legbiztonságosabb, és úgy tűnik, erre más lehetőségek nem is nagyon kínálkoznak.

dr. Pál Edith  |  2013. június 13. Szakma

Jogban emberközelben

„A saját bőrömön tapasztaltam, hogy nőként, roma nőként hogyan kell függetlenné és erőssé válni. Ha az ember olyan környezetből jön, ahol nem adott a nyugodt, kiegyensúlyozott élet, akkor az oktatás az egyetlen út, amin keresztül megvalósíthatja az álmait” – fogalmaz az Ügyvédvilágnak adott interjújában dr. Dinók Henriett, az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Intézetének fiatal kutatója.

Molnár Ildikó  |  2013. június 12. Cégvilág

A kölcsönzött dolgozók még mindig kiszolgáltatottak

A kölcsönzött munkavállalók végkielégítéshez és felmondási időhöz való jogának megkurtítása kifejezetten a munkaerő-kölcsönzőknek kedvez; megfosztja a kölcsönzött munkavállalókat olyan jogoktól, amelyek logikusan járnának nekik – mondta dr. Kártyás Gábor a HR & Munkajognak adott interjújában. A munkajogász szerint a jogalkotó rendkívül „fölé lőtt” akkor, amikor az ideiglenes foglalkoztatás felső határát öt évben húzta meg. Mivel a kölcsönzöttek a legkiszolgáltatottabb munkavállalók közé tartoznak, nyugodtan alapíthatnának szakszervezetet – vélte. 

Molnár Ildikó  |  2013. június 12. Cégvilág

Az atipikus lesz a tipikus foglalkoztatási forma

Bizonyos érdekeltek az új Mt.-t próbálják munkavállaló-ellenesként beállítani, ennek egész egyszerűen az ellenkezője igaz: elsősorban a munkavállalói oldal kapott garanciákat az elmúlt időszakban – nyilatkozta dr. Varga Péter, a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének (MMOSZ) alelnöke HR & Munkajog adott interjújában. Tagszervezeteinknél rendszeresen ismétlődik, hogy a szerződések lejártát követően a dolgozók nem akarnak átkerülni a kölcsönvevő állományába – mondta az alelnök, aki szerint sok-sok év múlva a közvetlen foglalkoztatás lesz az atipikus foglalkoztatási forma.

dr. Kártyás Gábor  |  2013. június 12. Szakma

Nyári munka: az iskolaszövetkezetben nem jár szabadság

Akár a jövő félévi tandíjra, akár egy nyári fesztivál ottalvós jegyére való megkeresése a cél, a „diákszövetkezeteken” keresztül széles választéka érhető el a nyári munkáknak. A jogalkotó ráadásul gáláns közteher-kedvezményekkel a foglalkoztatókat is érdekeltté teszi a diákmunkások alkalmazásában.

Krausz Viktória  |  2013. június 10. Életmód

MüSzi, a művészeti inkubátor

Magas szakmai színvonal, alulról szerveződés, társadalmi felelősségvállalás, aktív közreműködés, közösségi szellem, hatékony együttműködés, innovatív szemlélet, függetlenség, fenntarthatóság, azaz az államiból a piaci szférába való átemelés, zöld munkahely, környezettudatosság, hazai és nemzetközi együttműködés. Ezek a főbb hívószavai a szeptember óta működő Művészeti Szint, azaz MüSzi névre hallgató új, kortárs alkotóháznak és bemutatótérnek.