Magyar álhírrendőrséget indít a Facebook
Magyarországon is elindítja a fact-checking, azaz tényellenőrző programját a Facebook – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján a cég.
Magyarországon is elindítja a fact-checking, azaz tényellenőrző programját a Facebook – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján a cég.
A magyar és a lengyel igazságügyi miniszter szerint a techcégek jogsértően korlátozzák a konzervaítv nézeteket.
A ’gúnyosan nevetgélő’ bíró és az ’intellektuálisan túlterhelt’ rendőr kijelentések nem becsületsértők. A trágár mocskolódás pedig tartalmilag összefügghet egy politikai vitával és így a szólásszabadság része – ítélkeztek az elmúlt években a német bíróságok.
Az Egyezmény az első kötelező erejű nemzetközi jogi szabályozással biztosítja a közfeladatot ellátó szervek közérdekű dokumentumaihoz való hozzáférést.
A szólásszabadságért küzdő szervezetek széleskörű vitát javasolnak arról a brit javaslatról, amely alapján gyűlölet-bűncselekmények miatt bíróság elé állíthatnának bárkit azért, amit a saját otthonukban mondanak.
Sérti a véleménynyilvánítás szabadságát, ha az ügyészi korrupciót nyílt levélben firtató kérelmezőt elbocsátják ügyészi állásából.
Tovább folytattuk a párbeszédet az állami és a piaci szereplőkkel, annak érdekében, hogy ne sérülhessen a magyar állampolgárok véleménynyilvánításhoz való joga a nemzetközi tech óriások által uralt közösségi média felületeken – nyilatkozta Varga Judit.
A nyilvánosságra hozott jelentés szerint a Facebook polgári szabadságjogokkal kapcsolatos politikájával sok aktivistát haragított magára. Válaszul megkezdődnek az átalakítások a közösségi médiavállalatnál.
A véleménynyilvánítás szabadsága a közérdekű ügyek vitatása esetén csak rendkívül szigorú feltételek mellett korlátozható.
Az EJEB ítéletek végrehajtása alapvető változásokat hozott a tagállamok alkotmánybírságainak gyakorlatában. Az EJEB most összefoglalja a kiemelkedő ügyeket.